Олександрія та Світловодськ отримали найнижчі індекси у рейтингу прозорості міст

Світловодськ отримав найнижчий індекс «J» у рейтингу прозорості 100 міст, складеному Transparency International Україна, Олександрія – передостанній індекс «I».

Індекси за десятьма першими літерами англійського алфавіту від «A» до «J» призначалися за сукупністю балів по кільком показникам, детальніше з якими можна ознайомитись на офіційному сайті правозахисної організації.

Скріншот з сайту "Моя Олександрія"
Скріншот з сайту “Моя Олександрія”

Найвищий індекс «А» та сукупний бал вище 90 зі 100 максимально можливих не отримало жодне місто. Кропивницький має найкращий показник серед трьох міст Кіровоградщини – біля 62 балів, отримав відповідний індекс «Е», та займає у рейтингу 7 місце.

Олександрія займає 32 місце, але це не означає, що справи йдуть добре. Просто непрозорих міст занадто багато… Згідно з рейтингом, в Україні можна назвати більш-менш благополучними 25 міст, серед яких Кропивницький, – пише Моя Олександрія. – Нагадаємо, що, йдучи на вибори в 2015 році, Степан Цапюк обіцяв відкритість у своїй передвиборчій програмі. Це звучало як: «Надавати ЗМІ можливість отримання інформації про діяльність органів місцевого самоврядування». Однак ці обіцянки виявилися брехнею. Цапюк проводить прес-конференції для обраних журналістів, він не дозволяє чиновникам і, найсмішніше, прес-службі спілкуватися з деякими журналістами, мали місце перерви в онлайн-трансляціях виконкомів, а також публікації трансляцій після редагування.

Нагадаємо, під час засідання виконкому 10 серпня міський голова Олександрії Степан Цапюк вдався до публічних образ журналістів за критику, раніше автор блогу «Моя Олександрія» Руслан Гаврилов виграв судові справи за двома позовами щодо надання інформації за запитами до мерії стосовно використання комунального майна.  

Також повідомлялося, що прокурор отримав згоду суду на застосування примусового приводу до міського голови Світловодська Валентина Козярчука у справі про адміністративне порушення. Згідно з текстом складеного поліцією протоколу, міський голова не подав декларацію про суттєві зміни в матеріальному становищі у встановлений термін. За даними журналістів, в березні минулого року він продав розважальний комплекс «Бриз» майже за мільйон гривень.