Як встановити «автономку» в Кропивницькому: інструкція від мерії

Мешканцям Кропивницького нададуть можливість встановити індивідуальне опалення до початку опалювального сезону 2018-2019 років лише за конкретних умов – інакше ціна на тепло для інших може ще вирости.

Про це у коментарі сайту Весь Кіровоград повідомив заступник міського голови обласного центру Олександр Мосін.

10_mosyn-640x432

Міжвідомча комісія, щоб не продовжувати розбалансування міської системи теплопостачання, прийняла рішення: там, де залишилась на стояках одна, дві, три або чотири квартири, вони разом прийняли рішення від’єднатися (від централізованого опалення), буде дано доручення підприємствам житлово-комунального господарства від’єднати цей стояк, надати дозвіл цим людям. Якщо люди проведуть зібрання, приймуть рішення від’єднатися цілим будинком, стояком, під’їздом – ми надамо такий дозвіл. Але ми не можемо дозволити відключення окремої квартири на стояку, де є ще декілька, підключених до системи, в одне помешкання на сьомий поверх не постачати тепло, наприклад. Так ми продовжимо розбалансування, і ще збільшимо ціну на опалення одного квадратного метра відповідними підприємствами, – уточнив він.

За словами посадовця, міський голова Андрій Райкович доручив управлінню ЖКГ разом з ЖЕО провели обстеження, зокрема звернутися і до власників ОСББ, щоб встановити реальну кількість малозабезпечених громадян, які не мають коштів щоби від’єднатися і встановити «автономку».

Якщо вони залишились на стояку, або в під’їзді, або в будинку один-два мешканці з 90 чи 50 квартир, ми по цим людям будемо індивідуально приймати рішення, залучати громадськість, депутатський корпус, вишукувати фінансову можливість переведення квартир цих людей на індивідуальне опалення. Такий шлях також є, він реальний, – зазначив Мосін.

Він нагадав також, що міською радою прийнята програма оптимізації, у якій прописано відключення централізованого опалення у 96 будинках, де залишилось по 1-2 підключених до нього квартири.

Вчора, 11 вересня, виконком міськради проголосував за підвищення ціни опалення квадратного метра площі для абонентів, підключених до централізованої системи теплопостачання. Зокрема абоненти комунального підприємства «Теплоенергетик», яке опалює трохи більше п’яти тисяч помешкань містян, платитимуть на 7,09 гривні більше, Абоненти орендного підприємства «Кіровоградтеппло», серед яких 19,5 тисяч помешкань – на 7,32 гривні.

Також повідомлялося, що новий тариф для комунального «Теплоенергетика» востаннє встановлювали у 2009 році.

Основними підставами для збільшення тарифу у мерії називають зменшення опалювальної площі та корисного відпуску населенню тепла, яке виробляє “Теплоелектроцентраль” та Південно-західна котельня, збудовані за часів СРСР і розраховані на опалення всього міста включно з цехами промислових підприємств.

Іншими важливими чинниками начальник управління економіки міськради Андрій Паливода назвав ріст ціни на природний газ та електроенергію, підвищення зарплати. Також йшлося про здорожчання водопостачання і водовідведення для ДП «Кіровоградтепло». Нагадаємо, централізоване водопостачання та водовідведення на території обласного центру здійснює «Дніпро-Кіровоград», комунально-виробниче підприємство Кіровоградської обласної ради.