В 2019 році обласний водогін планує втратити мільйони кубів води

На наступний рік обласне комунальне підприємство «Дніпро-Кіровоград» запланувало втрати та необліковані витрати питної води в обсязі 7,5 мільйонів кубічних метрів.

Про це йдеться у річному плані ліцензованої діяльності підприємства на 12 місяців з 1 січня 2019 року, оприлюдненому серед додатків до розрахунку тарифів на наступний рік на офіційному сайті підприємства. З документу також випливає, що в цьому році водогін має втратити 7,625 мільйонів кубометрів питної води.

Безымянный

Інтернет видання Гречка в сьогоднішній публікації стверджує, що масові пориви водогону в Кропивницькому працівники підприємства найчастіше ремонтують «чопиком» і «хомутом», та пропонують людям замінювати старі водогони за власний кошт.

За інформацією, яку систематизувало видання, на постійні пориви скаржаться мешканці як віддалених районів – Нової Балашівки, Кущівки, Новоолексіївки тощо, так і центру міста.

Вже два роки у нас регулярні пориви і до нас приїздять і забивають «чопи», а воно продовжує рвати. Останній порив стався два тижні тому. Ми викликали водоканал – нам сказали, що труба вже в такому стані, що ремонту нам вистачить хіба на годину. І дійсно, через годину знову прорвало. І вже два тижні вода тече без перерви. Сказали, що нас поставлять на облік, – каже мешканка вулиці Архангельської (колишньої Червоногрвардійської).

Також зазначається, що людям нібито пропонували заміну труби вартістю близько 15 тисяч гривень зробити власним коштом, а тим часом на вулиці Андріївській через пориви втрачають покладений два роки тому за 7 мільйонів асфальт.

Вже другий тиждень два пориви – біля 7 і 17 будинків. Нам жалко того асфальту. Потече вода і весь той асфальт буде в річці, – розповідає місцева мешканка Валентина Кудрик.

Журналісти посилаються на її твердження про те, що у водоканалі про порив знають, але їм бракує працівників, щоб ліквідувати всі аварії вчасно.

 

ОКВП_2
Вул. Канатна, мікрорайон Кущівка, 13 вересня. Фото – “Гречка”
Вул. Андріївська, 12 вересня. Фото - "Гречка"
Вул. Андріївська, 12 вересня. Фото – “Гречка”
Порив Каналізації на Шевченка, 13 вересня. Фото - "Гречка"
Порив Каналізації на Шевченка, 13 вересня. Фото – “Гречка”

Нагадаємо, у серпні повідомлялося про старт завершального етапу модернізації водоканалів у Кропивницькому, Знам’янці, Олександрії та Світловодську на три мільйони доларів в рамках виконання угоди, укладеної чотири роки тому між Україною та Міжнародним Банком Реконструкції і Розвитку. Документ передбачав отримання позики у 44,4 мільйона доларів на модернізацію підприємства «Дніпро-Кіровоград».

З 14 липня 2018 року для його абонентів вчергове були підвищені тарифи на водопостачання та водовідведення.