В Мінкульті ще немає детального звіту про витрати на фестиваль у Кропивницькому

До 20 вересня розпорядник державних коштів на фестиваль «Кропивницький-2018» має надати Міністерству культури звіт про їхнє використання з постатейними витратами та копіями всіх первинних та розрахункових документів.

Про це йдеться в оприлюдненій сьогодні відповіді міністерства на інформаційний запит CBN. З листа «зрозуміло, що поки майже нічого не зрозуміло», – зазначає редактор сайту інформагенції Андрій Лисенко.

Фото - "Україна-Центр"
Фото – “Україна-Центр”

Раніше газета Україна-Центр з посиланням на дані Prozorro повідомила, що тільки один аукціон на підряди «Державної дирекції міжнародних конкурсів та мистецьких програм “АРТ-УКРАЇНА”», пов’язані з проведенням фестивалю, пройшов до його початку.

Ще шість пройшли в межах цих дат, коли послуги вже надавалися. Решта – заднім числом, здебільшого проведені через систему 4 вересня. Всі неконкурентні, – пише видання. – Ні, те, що виступ Анжеліки Рудницької за 100 тисяч гривень може забезпечити тільки фізична особа-підприємець Рудницька Анжеліка Миколаївна, або що селити приїжджих можна тільки в «Рейкарц» за 121 тисячу, зрозуміти можна. Хоча проведення аукціону на надання цих послуг все одно виглядає як фікція. З іншого боку, невже сценічне обладнання та реквізит в Україні може поставити виключно 32-річний київський ФОП Юшков Ігор Олегович і ніхто інший? З ним-то навіщо грати в тендер заднім числом? Чому не провести справжній конкурс вчасно, може, хтось із колег пана Юшкова зможе таке ж обладнання здати в оренду трохи дешевше? Публічні конкурентні торги якраз для того придумані, в тому числі, щоб економити гроші платників податків. Он у нефестивальному Кропивницького не змогли почати ремонт аварійного мосту на Об’їзному, бо тільки одна фірма заявилася на тендер. А фестиваль вже два рази пройшов… (переклад – Весь Кіровоград).

В публікації також зазначається, що станом на її дату система містила інформацію про проведення 28 конкурсних торгів на суму близько двох мільйонів гривень, 1,34 мільйона з яких освоїли фізичні особи-підприємці.

З них майже 600 тисяч – згадуваний Юшков. У минулому році він теж співпрацював з фестивалем, але скромніше і по-іншому. Створював сценарну концепцію на перетині мистецтв, розробляв сценарний план, администрировал і режисирував програму за 108 тисяч гривень. Відчуваєте різницю? Інший київський підприємець, 51-річний Микола Іванович Остапчук, теж працює з організаторами «Кропивницького» другий рік, забезпечує заходи технічним обладнанням на неконкурентній основі заднім числом. На минулому заробив майже 170 тисяч, на цьому – майже 300. Ще чотири фізичні особи в цьому році відпрацювали на фестиваль вперше. Іван Ілліч Загурський, даних про підприємницьку діяльність якого в доступних базах нам знайти не вдалося, забезпечив розробку і монтаж відеоконтенту, режисерсько-постановочні роботи і послуги віджеїнга, в цілому на 236 тисяч гривень, – пише «Україна-Центр».

Наразі Міністерство культури надало лише загальну інформацію про розподіл 7,5 мільйонів гривень на підготовку та проведення шести культурно-мистецьких заходів, з яких складалася програма фестивалю.

Згідно документу, найдорожчим став «Український мейнстрім». Концертна програма за участі «ТІК», «Бумбокс» та ще одинадцяти музичних гуртів та виконавців коштувала 1,363 млн. грн.

Нагадаємо, під час та після завершення мистецького фестивалю «Кропивницький» в обласному центрі Кіровоградщині місцеві користувачі соцмереж нарікали на його невчасність та політично-агітаційну складову. Зокрема урочиста церемонія відкриття фестивалю включно з «театральною ходою», у якій серед інших брали участь актори у клоунських костюмах, та вогняним шоу відбулися 29 серпня, у День пам’яті загиблих за свободу України та чергової річниці іловайської трагедії.