Міська влада Олександрії закупала продукти для дитячих садків за завищеними цінами

Факт незаконності підвищення цін на продукти харчування для дитячих садочків з боку чотирьох постачальників у судовому засіданні довів ювенальний прокурор

Про це повідомляє Гречка.

Ілюстрація. Фото - expertkr.com.ua
Ілюстрація. Фото – expertkr.com.ua

Наприклад, в аукціоні щодо закупівлі м’яса для дошкільних навчальних закладів переміг постачальних з пропозицією 51,10 грн. за 1 кг свинини охолодженої. У подальшому між управлінням освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради та постачальником укладено 12 додаткових угод про збільшення ціни за одиницю товару на 10 %, без зміни суми договору. Внаслідок вказаного ціну свинини було збільшено до 119,79 грн. за 1 кг, що на 113% більше від первинної ціни. Тобто ціна стала вища навіть за пропозиції інших учасників торгів. Аналогічним чином виросли ціни на тушки курей, вершкове масло, молоко, картопля. Водночас коливання ціни товару при укладенні всіх додаткових угод всупереч вимогам законодавства жодним чином не обґрунтовано та документально не підтверджено, – пише видання.

Господарський суд Кіровоградської області зобов’язав постачальників повернути до місцевого бюджету понад 600 тисяч гривень. Управління, на користь якого присуджено відшкодування, позов прокуратури не підтримало, – зазначають у пресс-службі обласної прокуратури.

Нагадаємо, в серпні під час засідання виконкому міський голова Олександрії Степан Цапюк вдався до публічних образ журналістів та блогерів, які критикують його роботу, та їхніх родичів. Зокрема посадовець згадував тележурналіста Андрія Богдановича, який у своєму авторському відеоблозі Погляд торкнувся теми закупок міського управління освіти.

За словами самого журналіста, він отримував від Цапюка і телефонні образи.

От скажіть, вам часто дзвонить мер Олександрії, обзиває «пі..расом» і кидає слухавку? Думаю, що ні. А от мені поталанило, – зокрема зазначив Богданович.