Агрофірму Поворознюка могли "рейдернути" через борг

Серед аграріїв ходять чутки, що вчорашній напад на техніку та врожай агрофірми «П’ятихатська» у Петрівському районі може бути пов’язаний з борговими зобов’язаннями власника господарства.

Про це повідомило власне джерело сайту Весь Кіровоград у середовищі сільгоспвиробників області.

16

Власником агрофірми, згідно даним відкритих джерел, є відомий на Кіровоградщині підприємець Олександр Поворознюк.

Він не такий простий фермер, щоб його «рейдернули». Ніби за щось він там не заплатив, за якісь послуги. Там же ж була і «Маріампольська», щось було пов’язане, може для нього «рейдерували». Такі чутки є. Що якісь послуги були, і він не заплатив, – зокрема сказав наш співрозмовник за умови анонімності.

Про заяви місцевих з приводу того, що за спробою захоплення «Агрофірми Маріампольської» у Луганці Петрівського району, яка тривала кілька місяців починаючи з кінця березня цього року, міг стояти Поворознюк, сьогодні також повідомив сайт Без Купюр.

Олександр Поворознюк.  Фото - footboom.net
Олександр Поворознюк. Фото – footboom.net

За інформацією видання, поля біля Йосипівки перебувають в обробітку «Агрофірми П’ятихатської» і ТОВ «Мітвел плюс», до якого має стосунок підприємець і депутат Ростислав Вакулик з Петрового Знам’янського району.

Не виключено, що агрофірми не поділили гектари, чи не визначили межі між полями. Підприємці-аграрії з сусідніх районів вважають Петрівський район вотчиною рейдерства в області. На численних відео рейдерських захоплень агропідприємств області фігурують вищезгаданий Ростислав Вакулик та його люди. Зокрема, кропивничани брати Дяченки і Сергій Чубченко «засвітились» на відео з Вакуликом на підприємстві ПСП ім. Димитрове, власник якого заявляв про «віджим» агрофірми. Ці ж особи були помічені в конфлікті довкола рейдерського захоплення «Агрофірми Маріампольської», – пише «Без купюр».

Згідно офіційній версії поліції, 19 вересня до Петрівського відділення поліції надійшло повідомлення від керівника фермерського господарства про те, що невідомі особи намагаються зібрати врожай на полі. Одночасно, до поліції надійшло повідомлення про те, що на іншому полі невідомі в балаклавах пошкодили сільгосптехніку.

Вони намагалися втекти на автомобілях, щоб зупинити зловмисників, поліцейські стріляли по колесах.

Розпочато три кримінальні провадження за ознаками крадіжки, хуліганства та погрози або насильства стосовно працівника правоохоронного органу.  Затримано 27 осіб з різних областей України, всі – чоловіки, молоді та середніх років. Вони знаходяться в ізоляторі тимчасового тримання, за законом у найближчі три дні суд має обрати запобіжний захід.

4

Джерело в поліції з посиланням на керівника Головного управління в області Романа Козьякова, про підозру їм можуть офіційно повідомити вже сьогодні.

Розповсюджена з посиланнями зокрема і на Олександра Поворознюка інформація про те, що затримані мають відношення до батальйону «Дніпро-1» та нардепа Юрія Берези, поки не знайшла фактичних підтверджень.

Нагадаємо, нещодавно прізвище Поворознюка згадувалось у контексті скандалу з автомобілями сестри начальника Управління захисту економіки в Кіровоградській області Володимира Духна. Зокрема були оприлюднені фото, на яких Духно сідає на водійське місце автомобіля, який донедавна належав Поворознюку, та скріншоти з реєстру МВС, які підтверджують, що право власності саме на це авто нещодавно набула сестра поліцейського чину Олена Журило.