До Кропивницького апеляційного переведено 5 суддів, які відзначилися спірними рішеннями

На роботу до новоствореного Кропивницького апеляційного суду переведено суддів, які залишили пай тяжкохворої жінки «у рабстві» агрофірми обласного депутата, скасували вирок двічі засудженим за вбивства та виправдали суддю Галагана, який їздив за кермом у стані сп’яніння.

Про переведення кількох суддів апеляційного суду Кіровоградської області на посади суддів Кропивницького апеляційного суду повідомив сьогодні, 1 жовтня, сайт Вищої Ради Правосуддя.

Зокрема, переведено Людмилу Дьoмич, Oлександра Карпенка та Oлексія Письменнoгo.

У квітні поточного року колегія апеляційного суду області в складі Дьомич, Карпенка та Письменного скасувала рішення Добровеличківського районного суду про визнання недійсною додаткової угоди з агропідприємством ТОВ «Згода»про продовження оренди земельних паїв, які належать Наталії та Володимиру Затуливітер.

Наталія Затуливітер, фото – “Без Купюр”
Наталія Затуливітер, яка страждає на онкологічне захворювання. Фото – “Без Купюр”

У 2006-му мешканці села Новолутківка уклали з ТОВ угоду на оренду їхніх паїв площею понад 12 гектарів строком на 10 років, який сплив у грудні 2016-го. Господарі паю не мали наміру продовжувати договір, та стверджують, що заздалегідь письмово повідомили про це орендаря. А потім дізналися, що підприємство ще 10 років оброблятиме їхні паї на підставі додаткової угоди, якої, як стверджують самі селяни, вони не підписували.

Добровеличківський районний суд, куди звернулися власники паїв, додаткову угоду скасував через відсутність оригіналу спірного документа, який представники «Згоди» не змогли надати. Саме це рішення скасувала колегія у складі трьох згаданих суддів.

В травні стало відомо про те, що поліція розслідує 13 кримінальних справ за фактами підробки підписів у земельних документах працівниками ТОВ «Згода». У секторі комунікації Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області зауважили, що заяви продовжують надходити. Також до СБУ була подана заява про вчинення службового підроблення експертами Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Директором ТОВ «Згода» є депутат Кіровоградської обласної ради від «Батьківщини» Іван Соловчук. За даними відкритої бази Youcontrol, він також є одним з п’яти засновників та кінцевих бенефіціарних власників підприємства, які всі мають однакове прізвище.

Згідно повідомленню Вищої Ради Правосуддя, до Кропивницького апеляційного суду переведено також суддів Віктoра Oнуфрієва та Людмилу Ткаченкo.

Суддя Ткаченко набула скандальної відомості після винесення нею рішення про скасування рішення, яким Олексія Галагана, суддю Кіровського районного суду, було визнано винним у кермуванні на підпитку та непокорі поліції.

У 2016 році колегія апеляційного суду Кіровоградської області у складі суддів Деревінського, Онуфрієва та Ткаченко скасувала обвинувальний вирок суду присяжних двом підозрюваним у резонансному вбивстві генерала податкової служби Володимира Тесленка, посилаючись на філологічне тлумачення обвинувального акта прокуратури.

Скріншот з запису камери спостереження у нічному клубі "Джунглі", біля якого сталося вбивство
Скріншот з запису камери спостереження у нічному клубі “Джунглі”, біля якого сталося вбивство

З текстуального, граматичного (філологічного, лексичного) тлумачення змісту обвинувального акта … колегія суддів вважає, що викладені в обвинувальному акті відомості … складають зміст письмового повідомлення про підозру, а не зміст звинувачення, – зокрема, йдеться у тексті рішення, що не підлягає оскарженню.

Повідомлялося, що перед тим, як оголосити це неоднозначне рішення, суд після 8 місяців слухань пішов на двотижневу перерву вже в ході дебатів. Колегія визнала також, що підстави для підозри у скоєнні злочину є, і повернула справу на повторний розгляд до першої інстанції новим складом суду.

Двоє мешканців обласного центру, довічний вирок яким скасувала апеляція, вже мають за спиною по кілька судимостей. Восени 1997 року саме вони влаштували стрілянину у казино-барі «Гефест» (сьогодні – нічний клуб Rasputin). Загинуло двоє, поранено ще четверо людей, злочинці зникли і були пізніше затримані в іншому регіоні. У 1999-му суд визнав їх винними за кількома статтями, від незаконного зберігання зброї до умисного вбивства при обтяжуючих обставинах – і засудив одного до 12, а другого – до 15 років в’язниці. Для обох судимість і вирок були не першими, – зокрема писала газета «Україна-Центр».

У квітні поточного року Весь Кіровоград повідомив, що Деревінський подав у відставку незабаром після винесення скандального вердикту, і більше не є суддею.