Поліція веде розслідування за двома десятками фактів підробки в інтересах агрофірми депутата

У розслідуванні за фактами підробки підписів у земельних документах працівниками агрофірми ТОВ «Згода», що належить депутату Кіровоградської облради Івану Соловчуку та членам його родини, – близько двох десятків потерпілих.

Матеріали провадження знаходяться в поліції, проводиться досудове слідство. Про це сайту Весь Кіровоград повідомили в прокуратурі області.

Іван Соловчук. Фото - офіційний сайт Кіровоградської обласної ради
Іван Соловчук. Фото – офіційний сайт Кіровоградської обласної ради

Тривають слідчі дії – великий обсяг роботи у зв’язку з великою кількістю потерпілих близько 20 епізодів, – зокрема зазначила речник відомства Наталія Алєксєєнко.

Наразі чекаємо на підробиці від Головного управління Національної поліції регіону.

У квітні поточного року колегія апеляційного суду області в складі суддів Дьомич, Карпенка та Письменного скасувала рішення Добровеличківського районного суду про визнання недійсною додаткової угоди з агропідприємством ТОВ «Згода» про продовження оренди земельних паїв, які належать Наталії та Володимиру Затуливітер.

У 2006-му мешканці села Новолутківка уклали з ТОВ угоду на оренду їхніх паїв площею понад 12 гектарів строком на 10 років, який сплив у грудні 2016-го. Господарі паю не мали наміру продовжувати договір, та стверджують, що заздалегідь письмово повідомили про це орендаря. А потім дізналися, що підприємство ще 10 років оброблятиме їхні паї на підставі додаткової угоди, якої, як стверджують самі селяни, вони не підписували.

Добровеличківський районний суд, куди звернулися власники паїв, додаткову угоду скасував через відсутність оригіналу спірного документа, який представники «Згоди» не змогли надати. Саме це рішення скасувала колегія у складі трьох згаданих суддів.

В травні стало відомо про те, що поліція розслідує 13 кримінальних справ за фактами підробки підписів у земельних документах працівниками ТОВ «Згода». У секторі комунікації Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області зауважили, що заяви продовжують надходити. Також до СБУ була подана заява про вчинення службового підроблення експертами Кропивницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Директором ТОВ «Згода» є депутат Кіровоградської обласної ради від «Батьківщини» Іван Соловчук. За даними відкритої бази Youcontrol, він також є одним з п’яти засновників та кінцевих бенефіціарних власників підприємства, які всі мають однакове прізвище.

Нагадаємо, про переведення п’яти суддів апеляційного суду Кіровоградської області , які відзначилися спірними рішеннями, на посади суддів Кропивницького апеляційного суду вчора повідомила Вища Рада Правосуддя. Зокрема, переведено Людмилу Дьoмич, Oлександра Карпенка та Oлексія Письменнoгo.