Роздувай і публікуй, - політолог про «захмарні рейтинги Стрижакова та Ларіна»

На Кіровоградщині лави «Опозиційного блоку» може поповнити підприємець Артем Стрижаков з обласного центру, колишній кандидат у мери Кропивницького.

Припущення про це висловив кандидат політичних наук Руслан Стадніченко у Facebook.

Союз може бути викликаний потребою низькорейтингового Опоблоку інтегрувати у партійні структури безпартійного активіста А.Стрижакова, так би мовити, «на підкріплення», – написав він. – Артем Олегович, у свою чергу, може злякатися, що залишиться за політичним бортом через можливу зміну виборчої процедури – можливості балотуватись в депутати лише будучи партійним. Чи не тому і спостерігається відсотковий синхрон у захмарних рейтингах Ларіна (керівника обласної організації «Опозиційного блоку» нардепа Сергія Ларіна. – Весь Кіровоград) і Стрижакова?

Так політолог прокоментував публікації ідентичного змісту, які посилаються на дослідження Київського міжнародного інституту соціології, та біля тижня розповсюджуються на шпальтах місцевих друкованих видань, інформаційних сайтах і в соціальних мережах.

Маніпуляція, провокація чи що це таке? Днями, здивував не зовсім зрозумілий «соціологічний продукт» у місцевих ЗМІ. Зокрема, нав’язливе, маніпулятивне і однобоке просування двох персоналій, – також написав Стадніченко. – Цікаво, що для підсилення легітимації захмарного рейтингу, сайт «ДОЗОР» (близький до Стрижакова) приписав проведення самого опитування «фахівцям КМІС» (яких у нашій області не існує в природі). Адже, для виконання опитування на Кіровоградщині рекрутуються інтерв’юери, з числа бажаючих місцевих.

Кандидат наук зазначив також, що результати тиражованого опитування мешканців Кропивницького вираховуються з 70% явки під час умовного голосування, хоча подібна активність на місцевих виборах у місті традиційно не спостерігається, зокрема на останніх виборах мера міста проголосувало 27% виборців.

Напевно, фігуранти соціології прагнуть стати аномальним виключенням з правил української політики.) Замість «розділяй і володарюй» – «роздувай і публікуй», – написав Стадніченко в обговоренні посту.

Нагадаємо, Артем Стрижаков балотувався на посаду міського голови обласного центру Кіровоградщини на виборах 2015 року. Був депутатом попередньої каденції Кіровоградської міської ради, входив до фракції Партії регіонів, за даними Слово і діло, з 2010 по 2014 був її членом. Сергій Ларін очолив Кіровоградську обласну організацію Партії регіонів у червні 2010-го після призначення головою Кіровоградської ОДА.

Колаж з Facebook Руслана Стадніченко
Колаж з Facebook Руслана Стадніченко