Екс-прокурор: наркоторговці хотіли, щоб я був тестером

Наркоторговці, які працюють через інтернет зокрема й на території Кропивницького, пропонують безкоштовні пробники та очікують від своїх покупців звітів про враження від прийому речовин.

Про це сайту Весь Кіровоград розповів колишній прокурор області, фотохудожник та екоактивіст Сергій Жолонко. Він декілька разів замовляв «закладки», що їх рекламують шляхом нанесення на стіни й тротуари веб-адрес та ідентифікаторів у месенджерах, та писав заяви до поліції, сподіваючись на притягнення злочинців до відповідальності – востаннє влітку поточного року.

43124993_2252831071412903_461811621153472512_n
Контактні дані одного з онлайн-магазинів, де можна придбати наркотики, на стіні в Кропивницькому. Фото – Сергій Жолонко

Вони (наркоторговці. – Весь Кіровоград) хотіли, щоб я був тестером, щоб відписався по «приходам». Вони збирають інформацію. Вони ж «затравлюють», і, звісно, проблем не хочуть, щоб хтось «втикав», чи щоб смерті були. Їм потрібний клієнт, потрібен бізнес, щоб всі були живі. Пише, «ти дивись, обережно, бо там доза, я не пам’ятаю, на трьох, чи на купу народу», – каже Жолонко.

За його словами, мав вже кілька аналогічних епізодів у Кропивницькому та Миколаєві, зокрема два в обласному центрі Кіровоградщини.

Те, що зараз відбувається, це просто ні в які ворота, такого не було ніколи. Я пам’ятаю самі смутні часи, розгул наркоманії наприкінці 80-х, на початку 90-х, бум був величезний, в основному «ширка». Зараз з іншого боку ця біда, але я думаю, вона набагато страшніша, ніж тоді, – вважає колишній прокурор області.

За його інформацією, наразі по жодній з заяв немає руху – співробітниками органів не вилучені реквізити банківських карток, за допомогою яких здійснювався розрахунок, та інші дані.

Спостерігаючи в черговий раз за цією «малиною», я в серпні офіційно звернувся до поліції, наступного дня – ще раз, потім придбав наркотики, поліція їх вилучила, – днями написав Жолонко у Facebook. – Минув місяць, жодного разу мене не допитали, листування в мережі Telegram не вилучили та не оглянули… Наркомаркети продовжують працювати, та більше – з шаленою швидкістю відкриваються нові.