Вода в містах Кіровоградщини може подорожчати більш ніж в півтора рази за півроку

Тариф обласного комунально-виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» на водопостачання та водовідведення, який з липня 2018 року зріс на чверть, з початку наступного року може зрости ще на третину.

Повідомлення про це розміщене на офіційному сайті підприємства.

Вул. Андріївська, 12 вересня. Фото - "Гречка"
Місце одного з масових поривів мережі водопостачання Кропивницького у вересні поточного року. Фото – “Гречка”

Згідно наведеним розрахункам, які сайт називає «попередніми», нова ціна на водопостачання та водовідведення кубічного метру для абонентів обласного водогону у багатоквартирних домах має скласти 34,32 гривні, у приватному секторі – на гривню менше.

У липні для абонентів у багатоквартирних будинках вона зросла з 20,8 до 23,77 грн., у серпні – до 25,9 гривень. Таким чином, послуга може здорожчати на початок 2019 року в 1,65 рази в порівнянні з червнем 2018-го.

Нове підвищення тарифу на підприємстві мотивують, дослівно, «вимогами чинного законодавства», а також зростанням вартості хлору, інших реагентів, паливно-мастильних матеріалів, електроенергії, запчастин, послуг та мінімальної заробітної плати.

Плюс ми заклали у тариф плановий прибуток для повернення частини тіла кредиту на 2019-й рік по позиці, за якою ми здійснюємо реконструкцію наших водопровідних мереж, каналізаційних насосних станцій, водопровідних очисних споруд у Світловодську та каналізаційних мереж у Кропивницькому, – цитує генерального директора водогону Романа Ілика «Кіровоградська правда».

Анонсовано відкрите обговорення необхідності встановлення тарифів, яке відбудеться 19 жовтня 2018 року о 15.00 годині в Кропивницькому за адресою вул. Озерна Балка, 3а (офіс міського водно-каналізаційного господарства).

Нагадаємо, на наступний рік «Дніпро-Кіровоград» запланувало втрати та необліковані витрати питної води в обсязі 7,5 мільйонів кубічних метрів. Про це йдеться у річному плані ліцензованої діяльності підприємства на 12 місяців з 1 січня 2019 року, оприлюдненому серед додатків до розрахунку тарифів на наступний рік.