Подружжя Мольченків може стати номерами 116 та 117 у списку позбавлених батьківських прав

За результатами відпрацювань поліції та служби у справах дітей на Кіровоградщині цьогоріч забрали з неблагополучних сімей більше сотні дітей.

115 осіб позбавлено батьківських прав. Про це повідомили сьогодні в обласному управлінні поліції.

Олександр Мольченко, якого обвинувачують у злісному невиконанні обов'язків по догляду за дитиною, та його захисники в суді
Олександр Мольченко, якого обвинувачують у злісному невиконанні обов’язків по догляду за дитиною, та його захисники в суді

За січень-вересень 2018 року здійснено більше 4 тисяч перевірок умов утримання дітей у сім’ях, які опинилися в «складних життєвих обставинах» проведено майже 2 тисячi рейдiв. В цілому виявили бiльше 440 дiтей, що проживають у несприятливих умовах, 126 з них вилучено.

У вівторок, 9 жовтня, Новоукраїнський районний суд частково задовольнив клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу для депутата райради Олександра Мольченко, з родини якого раніше було вилучено дітей – чотирирічного сина вагою 7 кілограмів, та трьох доньок, які також мали дефіцит ваги. Наразі хлопчика перевели з обласної дитячої лікарні до будинку дитини. За словами лікарів, наразі він важить 12,6 кг.

Депутат перебуватиме в СІЗО щонайменше до 5 листопада. Суд також позбавив його права внесення застави.

Нагадаємо, на початку вересня правоохоронці оголосили Олександру та Наталії Мольченкам про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 166 Карного кодексу – злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною.

Суд також призначив Олександрові Мольченку примусову психіатричну експертизу.

Наразі судовий процес у справі триває. Санкція інкримінованої статті передбачає покарання до п’яти років позбавлення волі. Обвинувальний вирок також потягне за собою позбавлення батьківських прав.

Також повідомлялося, що депутата, чий син умирав з голоду, захищають скандально відомі на Дніпропетровщини активісти, один з яких можливо рекомендував йому вбивати працівників органу опіки.