Подружжя Мольченків може стати номерами 116 та 117 у списку позбавлених батьківських прав

За результатами відпрацювань поліції та служби у справах дітей на Кіровоградщині цьогоріч забрали з неблагополучних сімей більше сотні дітей.

115 осіб позбавлено батьківських прав. Про це повідомили сьогодні в обласному управлінні поліції.

Олександр Мольченко, якого обвинувачують у злісному невиконанні обов'язків по догляду за дитиною, та його захисники в суді
Олександр Мольченко, якого обвинувачують у злісному невиконанні обов’язків по догляду за дитиною, та його захисники в суді

За січень-вересень 2018 року здійснено більше 4 тисяч перевірок умов утримання дітей у сім’ях, які опинилися в «складних життєвих обставинах» проведено майже 2 тисячi рейдiв. В цілому виявили бiльше 440 дiтей, що проживають у несприятливих умовах, 126 з них вилучено.

У вівторок, 9 жовтня, Новоукраїнський районний суд частково задовольнив клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу для депутата райради Олександра Мольченко, з родини якого раніше було вилучено дітей – чотирирічного сина вагою 7 кілограмів, та трьох доньок, які також мали дефіцит ваги. Наразі хлопчика перевели з обласної дитячої лікарні до будинку дитини. За словами лікарів, наразі він важить 12,6 кг.

Депутат перебуватиме в СІЗО щонайменше до 5 листопада. Суд також позбавив його права внесення застави.

Нагадаємо, на початку вересня правоохоронці оголосили Олександру та Наталії Мольченкам про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 166 Карного кодексу – злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною.

Суд також призначив Олександрові Мольченку примусову психіатричну експертизу.

Санкція інкримінованої статті передбачає покарання до п’яти років позбавлення волі. Обвинувальний вирок також потягне за собою позбавлення батьківських прав.

Також повідомлялося, що депутата, чий син умирав з голоду, захищають скандально відомі на Дніпропетровщини активісти, один з яких можливо рекомендував йому вбивати працівників органу опіки.