«Батьківщина» та Чорноіваненко знову разом на бордах у Кропивницькому

Автори вітальних білбордів ймовірно намагаються убезпечити голови Кіровоградської облради Олександра Чорноіваненко від звинувачень у порушенні правил етичної поведінки посадових осіб самоврядування.

Про це можуть свідчити розміщені в Кропивницькому носії зовнішньої реклами з привітанням до Дня Незалежності. Білборди зокрема містять фото посадовця та логотип політичної партії «Батьківщина».

photo_2018-10-17_18-08-49 photo_2018-10-17_18-09-01

У минулому році Весь Кіровоград повідомляв про те, що голову облради може бути попереджено про неповну службову відповідність через порушення наказу Національного агентства України з питань державної служби «Про затвердження Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування».

Одне з положень наказу забороняє державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування у будь-який спосіб використовувати своє службове становище в політичних цілях, у тому числі – для залучення державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, працівників бюджетної сфери та інших осіб до участі у передвиборній агітації, акціях та заходах, що організовуються політичними партіями.

На вітальних білбордах з його зображенням… поруч з підписом «голова обласної ради Олександр Чорноїваненко» майорить логотип партії «Батьківщина», обласну організацію якої він очолює, – зокрема зазначалося в публікації. – Згідно нормам Закону України про Державну службу, а саме ч. 2 ст. 65 та ч. 5 ст. 66, порушення правил етичної поведінки державних службовців тягне за собою відповідальність у вигляді попередження про неповну службову відповідність.

У накладі рекламної продукції, яка зараз розміщена на носіях в обласному центрі, відсутнє згадування посади Чорноіваненка в обласній раді. Наразі ми чекаємо на коментарі від юристів щодо того, чи можна трактувати використання його зображення разом з партійним логотипом як згадане в наказі залучення посадової особи місцевого самоврядування до участі в політичній агітації.