Хоча Рацул не вказав, кому мав передати гроші, прокуратура заключила з ним угоду

В Кіровському райсуді Кропивницького оголошені рішення по резонансних справах про масове отруєння собак та отримання хабаря депутатом райради. В обох випадках між підсудними та прокуратурою укладені угоди про винуватість.

Сьогодні, 19 жовтня суд затвердив угоду про винуватість депутата Фортечної районної ради обласного центру Олександра Рацула, який беззастережно визнав свою провину в отриманні хабаря у 5 тисяч доларів за вплив на членів рекламної комісії та міськвиконкому Кропивницького у питанні розміщення білбордів з рекламою алкоголю.

Олександр Рацул. Фото – “Центральноукраїнський антикорупційний офіс”
Олександр Рацул. Фото – “Центральноукраїнський антикорупційний офіс”

Як повідомив прокурор Євген Черевко в коментарі Без купюр, інших підозрюваних у справі не встановлено, доказів, які б свідчили, кому саме у виконкомі передбачались долари, слідство не отримало.

Ми проводили негласні слідчі розшукові дії і перевіряли зустрічі між Рацулом і членами виконавчого комітету. Таких зустрічей не зафіксовано. Тому не можемо надалі проводити досудове розслідування та встановити з ким він дійсно мав намір обговорювати питання, – зокрема сказав прокурор. – Якби були дані про таких осіб, ми б відпустили ці кошти на деякий час, щоб прослідкувати. Але в результаті зібраних під час НСРД доказів, кому ці кошти передбачались, не зрозуміло.

Чи питали у Рацула, на кого саме він планував впливати, у публікації не зазначається.

Згідно рішенню, винесеному суддею Володимиром Поступайлом, депутат має заплатити штраф у 12,7 тисяч гривень та покрити 8 тисяч витрат на експертизи. Максимальне покарання, передбачене санкцією ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу (зловживання впливом), за якою було висунуте обвинувачення, складає п’ять років позбавлення волі.

Сьогодні ж суддя Руслан Бурко задовольнив прохання сторін про визнання угоди між прокуратурою та Юлією Шевцовою, яка визнала себе винною у масовому отруєнні безпритульних собак у Кропивницькому протитуберкульозним препаратом. 46-річній жінці призначено покарання п’ять років позбавлення волі з іспитовим строком у два роки.

Обвинувачення висувалося за ч. 3 ст. 299 Карного кодексу (жорстоке поводження с тваринами). Санкція передбачає покарання від п’яти до восьми років позбавлення волі.

Нагадаємо, в червні повідомлялося про 8 кримінальних проваджень, розпочатих за фактами масового вбивства тварин в обласному центрі, повідомлялося про біля 200 загиблих собак, як безпритульних, так і домашніх.

Фото - CBN
Фото – CBN