Куратором виборів на Кіровоградщині призначили «адвоката Фірташа»

Адвокатська контора члена Центральної виборчої комісії від «Батьківщини» Андрія Євстигнєєва, призначеного відповідальним за вибори в Кіровоградській області, обслуговувала сумнозвісне ТОВ «Росукренерго».

Крім того, з грудня 2015 року Євстигнєєв очолює український офіс юридичної та аудиторської компанії RSP International, співзасновниками якої є громадяни Австрії та Росії.

7ff3e8e6ba3acd86a0e8be56daf1e484
Андрій Євстігнєєв. Фото – hromadske.ua

Відомості про це оприлюднило інтернет-видання Гордон у власному досьє на членів оновленого складу ЦВК.

Євстігнєєв родом із Кіровограда. Є доцентом кафедри екологічного права юридичного факультету КНУ, одним із засновників створеної у 2007 році адвокатської контори «Василик і Євстігнєєв». У виданому в 2011 році довіднику юридичних фірм України йшлося, що одним із головних клієнтів компанії було ТОВ «Росукренерго» (належало «Газпрому» і підконтрольній українському бізнесменові Дмитрові Фірташу компанії Centragas Holding AG), яка у 2004–2009 роках була посередником під час постачань газу в Україну та країни ЄС, – зазначає видання.

Вчора, 22 жовтня, ЦВК визначила відповідальних за реалізацію виборчого процесу в інших регіонах. За Кіровоградську область, а також АРК Крим та Севастополь відповідатиме Андрій Євстігнєєв.

Згідно е-декларації за 2017 рік та формі змін, поданій у березні, він володіє 210 акціями ВАТ «Кіровоградська швейна фабрика «Зорянка» та трьома автомобілями, в минулому році заробив більше 3 мільйонів гривень, але не має власного житла.

Єдина задекларована куратором Кіровоградщини та його співмешканкою Тетяною Рябишевою квартира площею 35,6 квадратних метрів у Бучі Київської області, згідно поданим відомостям належить Сергію Олексійовичу Євстигнєєву, очевидно, рідному батькові члена ЦВК.

За даними сайту кампанії громадського контролю ЧЕСНО. Фільтруй Суд!, Андрій Євстигнєєв приймав участь у конкурсі на посаду в Касаційному господарському суді у складі Верховного суду, але вибув за результатами підсумкового рейтингу.

Також згадується, що він був помічником народного депутата Валерія Кальченка, колишнього керівника кіровоградської обласної організації партії «Батьківщина», який наразі є депутатом обласної ради від цієї політичної сили.

Нагадаємо, в серпні Валерій Кальченко звинуватив Весь Кіровоград у поданні невірної інформації про вартість робіт, виконаних ТОВ підприємство «Арталекс» під час реконструкції гуртожитку та дитячого садка у Новгородці, але ніяк не прокоментував ознаки фальсифікації документів, поданих підприємством на тендер з будівництва водогону у Долинській.