У справі про заволодіння мільйонами з держбанку затримали сина нардепа з Кропивницького

Сина народного депутата Станіслава Березкіна Максима затримали в рамках розслідування кримінального провадження про заволодіння 20 мільйонами доларів державного «Ощадбанку».

Про це повідомляє Економічна правда.

Максим Березкін. Фото - "Економічна правда"
Максим Березкін. Фото – “Економічна правда”

Вчора Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України повідомили, що в рамках кримінального провадження про організоване народним депутатом України та приведене до виконання його близькими родичами та бізнес-партнерами заволодіння 20 млн. доларів США державного банку, затримано десятеро людей.

САП повідомила також, що подання про надання дозволу на притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності найближчим часом буде направлено Генеральному прокурору України.

У свою чергу, сайт НАБУ повідомив, що серед підозрюваних зокрема колишня директорка департаменту корпоративного бізнесу «Ощадбанку», наразі — заступниця голови його правління, колишній начальник управління проектного фінансування та колишня начальниця відділу управління проектного фінансування, яка наразі очолює зазначенне управління. Решта – колишні бенефіціари групи компаній «Креатив», службові та посадові осіб підприємств, що входять до складу цього холдингу, та оцінювач.

За даними слідства, у період 2013 –2015 років посадові особи приватних підприємств, що входили до ПРАТ «Креатив», у змові з посадовими особами АТ «Ощадбанк» підробили документи з метою отримання в держбанку кредиту на суму 20 млн дол. США буцімто на купівлю насіння соняшника. Після отримання коштів тодішні власники «Креативу» вивели їх за кордон на рахунки компаній, зареєстрованих у Белізі та Швейцарії. А згодом цими ж грошима сплатили купівлю корпоративних прав компаній, що володіли цінною нерухомістю, – говориться у повідомленні НАБУ.

Дії всіх підозрюваних кваліфіковано за чотирма статтями Кримінального Кодексу України, зокрема за ч.3 ст.209 – легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом – санкція якої передбачає позбавлення волі на строк від восьми до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.

На початку жовтня Господарський суд Кіровоградської області задовольнив позов «Ощадбанку» до ТОВ «Соколівський консервний завод», засновником якого є ВАТ «Креатив груп» про звернення стягнення на предмет іпотеки та застави. Мова йде про заборгованість за договором кредитної лінії від 2011 року в розмірі 182,4 мільйона доларів США, 12,8 мільйонів євро та 117,2 мільйони гривень. В загальному розмірі за курсом НБУ станом на 08.06.2016 сума заборгованості складає більше 5 мільярдів гривень.

Раніше повідомлялося, що в державному бюджеті на 2018 рік передбачені надходження від конфіскації активів корупціонерів у розмірі 4,7 мільярдів гривень.