Суд «впаяв» меру Олександрії штраф у 500 гривень за блокування руху автотранспорту

За встановлення бетонних блоків на проїжджій частині центральної площі Олександрії міськрайонний суд постановив стягнути з міського голови Степана Цапюка штраф.

Про це повідомляють Олександрійські новини.

Фото - ktm.net.ua
Фото – ktm.net.ua

Відповідний адмінпротокол за ч. 1 ст. 139 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посадовця був складений співробітниками Патрульної поліції Кіровоградської області 10 вересня.

Суд підтвердив правомірність складення протоколу і вказав на необхідність стягнення штрафу у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також компенсації судових витрат.

Захист Цапюка наполягав на необхідності встановлення того, хто саме встановлював блоки, який для цього використовувався кран, який у цієї спецтехніки був номер і яке фізичне відношення має міський голова до встановлення блоків.

У судовому засідання було переглянуте відео патрульної поліції, де мер підтверджує, що саме він давав вказівку блокувати проїзди.

Стаття 139 КУпАП встановлює відповідальність зокрема за самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для дорожнього руху.

Бетонні блоки на проїжджій частині було встановлено в рамках створення пішохідної зони на Соборній площі в Олександрії, рішення про яке міськвиконком ухвалив у червні. Також ухвалили рішення «Про внесення змін до схеми руху міських автобусних маршрутів». Згідно озвученим тоді ж результатам анкетування населення, 368 учасників опитування підтримали ідею створення пішохідної зони, 329 були проти.

Нагадаємо, 19 вересня господарський суд Кіровоградської області визнав, що міська влада Олександрії закупала продукти для дитячих садків за завищеними цінами. Факт незаконності підвищення цін на продукти харчування для дитячих садочків постачальниками під час процесу довів ювенальний прокурор. Суд зобов’язав постачальників повернути до місцевого бюджету понад 600 тисяч гривень. Управління, на користь якого присуджено відшкодування, позов прокуратури не підтримало.