В Комітеті з охорони здоров’я не будуть голосувати за такий держбюджет, - Яриніч

Парламентський Комітет з питань охорони здоров’я у повному складі не підтримає державний бюджет на 2019 рік, якщо до другого читання не відбудуться зміни у фінансуванні медичної галузі.

Відповідне рішення прийняте голосуванням під час засідання Комітету. Про це повідомив один з народних депутатів у його складі, Костянтин Яриніч, під час засідання регіональної платформи Асоціації міст України в Кропивницькому.

medical-financing-2019-table
Інфографіка – cost.ua

При такому складеному бюджеті, у нас не вистачає ще 37,8 мільярдів гривень (медичної субвенції. – Весь Кіровоград). Це велика сума, приблизно 40% міністерство декларує, що не вистачає цих коштів. У нас будуть проблеми, якщо ми терміново не змінимо щось у бюджеті до другого читання. Якщо в нас не буде суттєвих змін у фінансуванні медичної галузі, то наш Комітет в повному складі не готовий голосувати за цей бюджет, – наголосив Яриніч.

Він повідомив також, що представлений в парламенті проекту бюджету передбачає зокрема й дефіцит коштів на лікування хворих на діабет та хронічну ниркову недостатність.

А це та категорія хворих, яка декларується сьогодні Міністерством охорони здоров’я як «стовідсоткова перемога» з можливістю фінансувати повністю ці категорії наших пацієнтів, – зазначив нардеп.

Також Яриніч прокоментував відсутність у проекті субвенції на погашення різниці в тарифах.

За розрахунками Мінрегіону, сьогодні ми маємо близько 19 мільярдів гривень такої заборгованості, – констатував він. – Бюджетний Комітет (Верховної Ради. – Весь Кіровоград) замість того, щоб передбачити ці кошти в державному бюджеті, надав доручення уряду «розглянути можливість врегулювання даного питання». На мій погляд, це відповідь ні про що, тому що коли воно буде розглянуте, яким чином, в якому об’ємі, ніхто, на жаль, не знає.

Нагадаємо, нещодавно інший нардеп з Кропивницького, Олександр Горбунов, який очолює один з підкомітетів Комітетету Верховної Ради з питань бюджету, захистив у місцевому виші кандидатську дисертацію на тему «Бюджетний менеджмент в системі державного регулювання економіки».