Березкіна «зливає» політсила Горбунова, - тележурналісти

Кримінальне провадження про заволодіння 20 мільйонами доларів державного Ощадбанку може бути «зачисткою» політичних конкурентів перед парламентськими виборами на Кіровоградщині.

Таку думку висловив тележурналіст Андрій Богданович в авторському відеоблозі Погляд, коментуючи повідомлення про затримання сина нардепа з Кропивницького Станіслава Березкина в рамках розслідування.

 

Станіслав Березкін та Олександр Горбунов на святкуванні Дня міста в Кропивницькому
Станіслав Березкін та Олександр Горбунов на святкуванні Дня міста в Кропивницькому

Є варіант, що Березкіна «зливає» політична сила Олександра Горбунова (нардеп з Кропивницького. – Весь Кіровоград) «Народний фронт», – зокрема зазначив він. – «Зачистити» політичних конкурентів на виборах наступного року, парламентських , я маю на увазі, це вигідно і особисто йому, і його політичній силі, – сказав Богданович.

Він посилається на столичних колег, та цитує Олександра Дубінського, журналіста-розслідувача та ведучого програми «Гроші» на телеканалі «1+1». Той стверджує, що у справі затримано ряд співробітників Кіровоградського управління Ощадбанку.

Втім, я не раджу розглядати даний кейс тільки як боротьбу органів прокуратури за державні гроші, – зокрема написав Дубінський у Facebook. – Належна раніше Берьозкіну група «Креатив» заборгувала Ощадбанку близько 300 млн доларів, які нові власники бізнесу Артур Гранц (партнер бізнесмена Леоніда Юрушева, якого вважають одним зі спонсорів «Народного фронту». – Весь Кіровоград) і Андрій Іванчук (нардеп з «Народного фронту». – Весь Кіровоград) не хочуть виймати зі своїх кишень. І тому намагаються стягнути їх безпосередньо з Березкіна вдаючись до допомоги прокуратури. Що, начебто, і правильно, якби не одна деталь. Коли Іванчук і Гранц за копійки откупали у Березкіна «Креатив», оборот якого становив близько 1 млрд доларів, то брали на себе зобов’язання розібратися з його кредиторською заборгованістю (Іванчук близький друг глави Ощад Пишного). Але за традиціями «Народного фронту» – трохи кинули бувшого власника, і тепер віджимають у нього все до кінця.

Нагадаємо, 23 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України повідомили, що в рамках кримінального провадження про організоване народним депутатом України та приведене до виконання його близькими родичами та бізнес-партнерами заволодіння 20 млн. доларів США державного банку, затримано десятеро людей, зокрема Максим Березкін.

Довідково: У 2012 та 2014 роках Станіслав Березкін був обраний до Верховної Ради в одномандатному мажоритарному окрузі №100 (Кропивницький та частина Кіровоградського району). Наразі є членом депутатської групи “Воля народу”. Олександр Горбунов був обраний у 2014 за списками “Народного фронту”.