«Дніпро-Кіровоград» хоче брати гроші за будинкові лічильники та «за того хлопця»

Жителів міст та селищ Кіровоградщини, які користуються послугами обласного водогону, змусять платити за одну послугу та втрати води в будинкових мережах.

В результаті люди самі знайдуть серед сусідів тих, хто її краде – вважає заступник гендиректора обласного комунально-виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» Олександр Головченко.

Питна вода тече вулицею Євгена Тельнова в Кропивницькому, жовтень 2018 р. Фото - "Утренний город"
Питна вода тече вулицею Євгена Тельнова в Кропивницькому, жовтень 2018 р. Фото – “Утренний город”

Про це він повідомив у коментарі сайту Дозор.

За словами посадовця, відповідно до закону «Про комерційний облік комунальних послуг», до серпня 2019 року в усіх багатоквартирних будинках мають бути встановлені будникові лічильники води за рахунок внесків мешканців, які сплачуватимуться протягом п’яти років.

За даними підприємства, квартирні лічильники надто грубі і не враховують всіх витрат, тож ми всі недоплачуємо, а дехто і краде воду, – зазначає видання.

За наданою Головченком інформацією, один лічильник обійдеться в 1-5 тисяч гривень в залежності від кількості квартир у будинку, плюс витрати на проект встановлення та облаштування спеціального приміщення в підвалі. Суму розподілятимуть на всіх власників квартир на п’ять років.

Показання будинкового лічильника порівнюватимуть із сумою показань усіх квартирних лічильників, і якщо будинок в цілому використовує більше води, ніж усі його мешканці, то витрати кожного конкретного абонента будуть множити на відповідний коефіцієнт – 1,2, 1,5 тощо.

Водопостачальники щиро переконані, що це дозволить впоратися з крадіжками води, адже ніхто не схоче платити «за себе і за того хлопця», тож мешканці самі знайдуть крадіїв і повідомлять куди треба, – зазначається в публікації.

Нагадаємо, тариф на водопостачання та водовідведення для абонентів ОКВП «Дніпро-Кіровоград», який з липня 2018 року зріс на чверть, з початку наступного року може зрости ще на третину. Нова ціна на водопостачання та водовідведення кубічного метру для абонентів обласного водогону у багатоквартирних домах має скласти 34,32 гривні, у приватному секторі – на гривню менше.