Державні кошти в Кропивницькому освоюють фірми, близькі до партійців двох політсил

Будівельні підряди коштом державних субвенцій на соціально-економічний розвиток в Кропивницькому «стабільно освоюють» дві фірми, дотичними до яких були або є представники «Батьківщини» та «Народного фронту».

За 2017-2018 роки два таких підприємства отримали підрядів на суму більше 104 мільйонів гривень. Про це пише Без купюр.

Фото - "Без купюр"
Фото – “Без купюр”

У Кропивницькому на залученні й реалізації субвенцій активно презентує свою роботу народний депутат із «Народного фронту» Олександр Горбунов, який працює в Бюджетному комітеті Верховної Ради. За кошт субвенції в Кропивницькому ремонтують станцію переливання крові, фасад і стадіон педуніверситету, школу олімпійського резерву, приміщення Льотної академії й у планах, судячи з Фейсбуку нардепа, ще один навчальний заклад – Центральноукраїнський національний технічний університет. Це одні з найбільших за чисельністю студентсько-трудового складу навчальні заклади міста. Підряди з ремонту цих закладів освоюють ТОВ «Кіровоградський будівельний альянс» і ТОВ «Укральянсгрупп», – пише видання.

Автори публікації зазначають, що ТОВ «Укральянсгрупп» належить Костянтину Кліменчуку, партнеру по бізнесу родича дружини депутата міськради Кропивницького від «Батьківщини» Олександра Цертія.

За даними аналітичного модулю Prozorro, на який посилається «Без купюр», з серпня минулого року з підприємством без тендерів уклали три угоди на роботи з утеплення й ремонту будівлі одного з корпусів Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка на суму в цілому біля 4,5 млн. грн.

Олександр Цертій, Олександр Горбунов, Юрій Гребенчук. фото - "Рідний край"
Олександр Цертій, Олександр Горбунов, Юрій Гребенчук. фото – “Рідний край”

Зазначається також, що ТОВ «Кіровоградський будівельний альянс» освоїло за вказаною субвенцією підрядів на понад 100 млн. грн., на трьох тендерах маючи одного і того ж єдиного конкурента.

Раніше Весь Кіровоград повідомляв, що до 2016 року цим підприємством керував згаданий Олександр Цертій, серед співзасновником був його колега по фракції «Батьківщини» у міськраді Юрій Гребенчук. До того, як бути обраними до міськради від «Батьківщини», обидва депутати входили до президії регіональної організації партії «Народний фронт», яку очолює Олександр Горбунов.