Затриманих в січні поліцейських чинів з Олександрії не звинуватили у збуті наркотиків

Справу начальника сектора превенції патрульної поліції і заступника начальника карного розшуку олександрійської поліції, яких затримали на початку року за підозрою у дахуванні наркоторгівлі, передали до суду.

Про це повідомляють Олександрійські новини з посиланням на прокуратуру Кіровоградської області.

Фото - "Україна-Центр"
Фото – “Україна-Центр”

Згідно даним, які є у вільному доступі, мова може йти про підполковника Олександра Дубініна і майора Сергія Пишного. Обвинувачення висунуто за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Покарання, передбачене відповідною нормою ККУ – від п’яти до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

В лютому газета Україна-Центр з посиланням на власні джерела оприлюднила версію про те, що поліцейські чини з Олександрії, яких підозрюють в дахуванні наркоторгівлі, могли бути її організаторами.

– Вони спіймали наркоділка, який торгував «ширкою». Сказали йому: ти далі продовжуй цим займатися, тільки тепер торгуй синтетичними наркотиками – амфетаміном і так далі. Він розфасовував і поширював, – видання цитує слова джерела, «близького до силових структур» .

За даними «України-Центр», при собі у одного із затриманих правоохоронців знайдено 5 пакетиків з порошком, ще один знайшли у нього ж вдома в ході обшуку.

І якщо це не конфіскат, то як мінімум в схемі повинен бути ще канал поставок або нарколабораторія, в якій виробляли те, що наркоторговець продавав, «відстібаючи» кураторам по 10 тисяч в місяць. Тим часом, за даними нашого джерела, поки в матеріалах справи, крім двох поліцейських – тільки реалізатор. Знову ж таки, щось підказує, що і він навряд чи був один. Якось дрібно. Та й поліцейських цілком могло бути залучено більше. Дільничний, наприклад, якому велено було не помічати, – зазначається в публікації. – Чи вистачить волі і скрупульозності прокурорам, в руках яких сьогодні знаходиться доля подальшого розслідування, щоб як слід потягнути за всі очевидні нитки, – теж питання ще те.

Довідка: Згідно ч. 3 ст. 307 ККУ, незаконне пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів вчинені організованою групою караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, міський голова Кропивницького Андрій Райкович під час зустрічі з керівництвом обласної поліції заявив, що пропозиції придбати наркотики у Кропивницькому супроводжують дітей на шляху до школи, а іноді іще гірше – торгують біля закладів освіти.