Суд залишив на посаді підозрювану у «справі Березкіних» топ-менеджерку державного банку

Один з райсудів Києва відмовив прокурору, який просив відсторонити від посади заступницю голови правління державного «Ощадбанку» Ірину Земцову.

Про це повідомляє Слово і Діло. Детективи НАБУ підозрюють жінку у причетності до розкрадання 20 мільйонів доларів кредиту агрохолдингом «Креатив».

b52f78b90a80ffb2fa38cb19d33ce2a5
Фото – “Рідний край”

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Валентин Мусіяка просив суд відсторонити Земцову, оскільки існують ризики її впливу на свідків або інших підозрюваних, приховування, спотворення чи знищення речових доказів, а також перешкоджання слідству іншим чином. Суддя Солом’янського районного суду міста Києва Максим Вишняк відмовив у задоволенні клопотання.

Нагадаємо, сина народного депутата Станіслава Березкіна Максима та ще 9 осіб затримали в рамках розслідування кримінального провадження про заволодіння 20 мільйонами доларів державного «Ощадбанку». Серед підозрюваних зокрема колишній начальник управління проектного фінансування та колишня начальниця відділу управління проектного фінансування, яка наразі очолює зазначенне управління. Решта – колишні бенефіціари групи компаній «Креатив», службові та посадові осіб підприємств, що входять до складу цього холдингу, та оцінювач.

Пізніше журналісти висловили припущення, що кримінальне провадження може бути «зачисткою» політичних конкурентів перед парламентськими виборами на Кіровоградщині.