Президент дав години на ввімкнення тепла у Смілі - журналісти пропонують "на замітку" комунальникам Кропивницького

Президент ще вчора дав «кілька годин» щоб поновити газопостачання тепловикам міста Сміла та «дати людям газ і тепло».

Про це з заголовком «Кропивницьким тепловикам і газовикам на замітку» повідомляє CBN.

15111830

Даю вам кілька годин. Мені як Президенту доповісти, що все було запущено. Час пішов, – сказав Петро Порошенко.

Він наголосив також, що зараз не має значення, хто винен у надзвичайній ситуації, яка склалася в місті Сміла, через відсутність опалення, але проблема має бути вирішена негайно. Він заявив, що представники НАК «Нафтогаз», представники правоохоронних органів, судова влада мають це питання вирішити.

– Але якщо хтось у Смілі, або навіть у Києві, не може прийняти рішення або боїться зірвати пломбу, я приймаю це рішення – негайно дайте людям газ і тепло. Під мою відповідальність. Потім протягом доби оформите всі необхідні папери, – зазначив Порошенко. – Крутити вентиль – це не справа Президента. Я цим не займався і займатися не буду. Але як глава держави я в жодному разі не дам порушувати права громадян, – додав він. – Якщо депутати чи міський голова на сьогоднішній день не можуть прийняти це рішення… Я маю захистити цих людей.

За його словами, якщо виникнуть проблеми з оформленням необхідних паперів, або якщо цьому буде перешкоджати міська влада, «є Верховна Рада, яка може призначити дострокові вибори міського голови, або міської ради і дати можливість громаді за допомогою держави і Президента захистити себе».

CBN нагадує також, що під час минулорічного опалювального сезону ВАТ «Кіровоградгаз» кілька разів відключало котельні Кропивницького від газу. В результаті без тепла лишалися житлові будинки та об’єкти соціальної сфери. У нинішньому році ВАТ «Кіровоградгаз» уже попереджало, що торішні проблеми з газопостачанням тепловиків можуть повторитися, зазначає видання.

У вересні виконком міськради Кропивницького проголосував за підвищення ціни опалення квадратного метра площі для абонентів, підключених до централізованої системи теплопостачання. Зокрема абоненти комунального підприємства «Теплоенергетик», яке опалює трохи більше п’яти тисяч помешкань містян, платитимуть на 7,09 гривні більше, Абоненти орендного підприємства «Кіровоградтеппло», серед яких 19,5 тисяч помешкань – на 7,32 гривні. Також повідомлялося, що новий тариф для комунального «Теплоенергетика» востаннє встановлювали у 2009 році.