Незаконні МАФи в Кропивницькому працюють на підприємця з «Батьківщини», - ЗМІ

Близький до однієї з політичних партій підприємець продовжує здійснювати підприємницьку діяльність у більш ніж 20 незаконно встановлених у Кропивницькому кіосків.

МАФи, з яких влітку продавали холодні напої, восени перепрофілювалися на торгівлю фруктами, згущеним молоком та кавою. Про це пише Перша електронна газета.

zhovti-nezakonni-kiosky-678x381

Мова йде про жовті конструкції, які з початку літа були розміщені на зупинці громадського транспорту біля готелю «Київ», сквері Центральному, на вулицях Полтавській, Вокзальній, Преображенській, Добровольського, Євгена Тельнова, Попова та інших.

Видання згадує про конфлікт з громадськістю під час розміщення одного з об’єктів, та посилається зокрема на міське управління торгівлі. Там кажуть, що декілька разів подавали документи про об’єкти цього підприємця на комісію з демонтажу, проте питання законності їхнього розміщення й досі не розглянули.

Розміщені усі ці кіоски у місцях, де цього року, на основі рішення міськради про дислокацію об’єктів сезонної торгівлі квасом, підприємець Андрій Федорченко отримав від управління торгівлі картки обліку на 24 точки сезонної торгівлі квасом. У 2015 році Андрій Федорченко балотувався до міської ради Кропивницького за списком політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”. Згідно із даними сайту ЦВК, Андрій Федорченко на той момент був членом партії “Батьківщина”. Проте стати депутатом йому не вдалося, – пише Перша електронна.

У публікації також наведені свідчення участі Федорченка у мітингу підприємців з вимогою закрити магазини мережі «АТБ» у Кропивницькому, та організації масових заходів разом з депутатом міськради від «Батьківщини» Олександром Цертієм.

18 вересня на своїй сторінці у Facebook Олександр Цертій повідомив, що взяв участь у роботі комісії з питань демонтажу самовільно встановлених тимчасових споруд, – зазначається в тексті. – Депутат міськради стверджував, що нібито особисто передав інформацію про деякі незаконні кіоски. На цьому засіданні комісія ухвалила рішення про демонтаж майже 40 об’єктів. Серед них – понад десяток пересувних причепів квас «Чорний ліс». Питання про два десятки незаконних «квасових» кіосків екс-кандидата у депутати від «Батьківщини» ФОП Андрія Федорченка навіть не розглядали.

Отримані картки обліку, за даними ЗМІ, мали термін дії до 15 жовтня.

Раніше Весь Кіровоград повідомляв, що будівельні підряди коштом державних субвенцій на соціально-економічний розвиток в Кропивницькому «стабільно освоюють» дві фірми, дотичними до яких були або є представники «Батьківщини», зокрема й Олександр Цертій. За 2017-2018 роки два таких підприємства отримали підрядів на суму більше 104 мільйонів гривень.