Тариф на опалення в Кропивницькому встановлюватимуть у Києві, - міський голова

В наступному опалювальному сезоні обласний центр Кіровоградщини опалюватиме єдине комунальне підприємство з єдиним тарифом.

Про це міський голова Андрій Райкович заявив у ексклюзивному коментарі для газети Україна-Центр.

02_Rajkovych_1-640x454

Це пов’язано з припиненням оренди комунальних потужностей ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА», яке здійснює експлуатацію цілісного майнового комплексу з 2004 року, та на сьогодні надає послуги централізованого опалення близько 20 тисяч абонентів у Кропивницькому.

Буде професійний аудит зроблений, будуть експерти працювати, ми вже складаємо для себе план-схему повернення. Це не простий етап, це не вийде зробити за тиждень або місяць. Але до наступного року на 100 відсотків цей процес буде закінчений, і в наступний опалювальний сезон ми увійдемо єдиним комунальним підприємством з єдиним балансом, єдиним розрахунковим центром. І єдиним тарифом, який буде затверджуватися вже не в міській раді, а в Києві, тому що ми вийдемо на сукупну потужність котелень, яка підзвітна і підконтрольна НКРЕ, – зокрема сказав міський голова.

Він також зазначив, що місто не платитиме за «комерційний» газ, який орендне підприємство придбало на початку опалювального сезону, не отримавши номінацій. Видання конкретизує, що паливо за комерційними цінами удвічі дорожче за те, що тепловики отримують від НАК «Нафтогаз».

Ми будемо виступати однією із сторін в юридичному, правовому діалозі, знову звертатися до судів, щоб в листопаді застосувати тариф не комерційний, а нормальний, – цитує Райковича ЗМІ. – Зараз це проблема орендаря. Ми дуже багато робимо для того, щоб він сьогодні працював, генерував тепло. Хоча це не властива нам робота, «неправильна» оренда. Потужності здаються в оренду для того, щоб у міської влади не було проблем, не було головного болю, a не навпаки.

Нагадаємо, у вересні виконком міськради Кропивницького проголосував за підвищення ціни опалення квадратного метра площі для абонентів, підключених до централізованої системи теплопостачання. Повідомлялося, що новий тариф для комунального «Теплоенергетика» востаннє встановлювали у 2009 році.