Горбунов зі співавторами «списали» новий поділ Кіровоградщини на райони в уряду

Поданий нардепом з Кропивницького та двома його однопартійцями законопроект, який пропонує поділити область на три райони замість 21, дублює заплановану урядову реформу.

Про це свідчить аналіз заяв, публічно зроблених посадовцями різного рівня протягом року, проведений сайтом Весь Кіровоград.

Фото - CBN
Фото – CBN

Про те, що народний депутат Олександр Горбунов виступив співавтором відповідного законопроекту, повідомляє CBN.

Документом пропонується до складу Кропивницького району включити Долинський, Новомиргородський, Олександрівський, Бобринецький, Знам’янський, Новгородківський, Компаніївський та Устинівський райони.

Ще одним новоутворенням має стати Олександрійський район, до складу якого повинні ввійти Петрівський, Онуфріївський та Світловодський. Третій район пропонується створити з центром у Голованівську, до нього планується приєднати Благовіщенський, Вільшанський, Гайворонський, Добровеличківський, Маловисківський, Новоархангельський та Новоукраїнський райони, – пише видання.

Крім Горбунова, законопроект підписали Микола Федорук та Андрій Река з «Народного фронту».

Про аналогічний варіант поділу, передбачений майбутньою адміністративною реформою, у березні заявляв керівник Кіровоградського центру розвитку місцевого самоврядування Олег Яременко.

Пройде територіальна реформа, кількість районів скоротиться в 3-4 рази. На території нашої області передбачено створення трьох районів – Кіровоградський, Олександрійський та Західний… Нас очікує адміністративна реформа, яка передбачає ліквідацію таких органів, як обласні та районні державні адміністрації. На рівні майбутніх укрупнених районів і областей працюватимуть, швидше за все, префекти. Це французька модель, – зокрема сказав він. – В Україні вже майже 20 районів, де вся територія охоплена об’єднаними громадами, і там голова районної ради та бухгалтер удвох залишилися працювати, і на свою зарплату просять коштів у самих ОТГ.

Зазначалося, що згідно задекларованій позиції прем’єр-міністра, вибори до місцевих рад у 2020 році будуть проходити на новій територіальній основі, зокрема на місцях будуть обиратися лише керівники, ради та старости в ОТГ.

Ми повинні бачити горизонти реформи. 2020 рік – ключовий. У 2020 році місцеві вибори мають відбутись вже за умови покриття всієї території України об’єднаними територіальними громадами, – також заявив президент Петро Порошенко під час засідання Ради регіонального розвитку 12 листопада.

Нагадаємо, в жовтні повідомлялося, що Горбунов захистив кандидатську дисертацію у місцевому техуніверситеті. Метою його наукової роботи, згідно інформації одного з проректорів вишу, було поглиблення теоретико-методичних основ і розробка науково-практичних рекомендацій щодо удосконалення бюджетного менеджменту в системі державного регулювання економіки.