Дипломна за 700 доларів та інші тарифи в одному з ВНЗ Кіровоградщини, - ЗМІ

Залік в «одному з найбільших державних вузів області» може коштувати 250-300, іспит – в середньому 500, курсова – 800 гривень, а ціни на дипломні роботи – встановлюватися строго в доларах.

Про це йдеться у публікації газети Україна-Центр з посиланням на випускника вишу.

02_13_korruptsyya-v-vuzah-640x361

Видання називає свого співрозмовника «працівником одного з місцевих машинобудівних заводів». За його словами, дипломні роботи на його випускаючій кафедрі були «найдорожчими».

З моїм дипломом можна працювати на дуже великому колі робіт – технологом, конструктором, будь-яким інженером. В середньому у мене на кафедрі в цьому році ціна була 700 доларів. Тільки в доларах, – цитує своє джерело ЗМІ. – Тобі викладач написав на папірці, що тобі треба «пробекати-промекати». І все. Тобі треба хоча б прочитати пару разів

В інтерв’ю стверджується також, що з 20 людей у списку групи заняття нібито відвідує «максимум п’ять-шість»:

Якщо на початкових курсах ще якось, то на п’ятому взагалі ніхто не ходить. «Енки» в журналах у всієї групи, і все. Сесію здають в грошовому еквіваленті. У моїй групі було двоє людей, яких я тільки за прізвищами знав, і все. Спочатку поспрашивали: хто такий, хтось бачив його? Ні, ніхто не бачив. Виходить, людина приходила на сесії, всім викладачам говорив: я такий-то, на пари не буду ходити, можна відразу наперед домовитися? Деякі домовляються на пару років, деякі кожну сесію приходять, деякі раз на рік прийшли, скільки треба «отлісталі» – і все.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що народний депутат з Кропивницького захистив кандидатську дисертацію в місцевому техуніверситеті. Метою його наукової роботи, згідно інформації одного з проректорів вишу, було поглиблення теоретико-методичних основ і розробка науково-практичних рекомендацій щодо удосконалення бюджетного менеджменту в системі державного регулювання економіки.