У рік виборів на «Кропивницький» піде більше державних грошей, ніж у попередні

Цьогоріч мистецький фестиваль в обласному центрі Кіровоградщини не стали прописувати в державному бюджеті окремим рядком, а про конкретну виділену на нього суму можна буде дізнатись після 1 січня.

Олександр Горбунов (ліворуч). Фото - "Рідний край"
Олександр Горбунов (ліворуч). Фото – “Рідний край”

Про це сьогодні повідомив Гречці ініціатор проведення заходу нардеп Олександр Горбунов з «Народного фронту».

Він передбачений в бюджеті Міністерства культури. Фестиваль буде. На нього виділяється трошки більше коштів, ніж в цьому році і попередньому, – зокрема зазначив він.

Нагадаємо, в 2018 році на проведення мистецького фестивалю витратили 7,5 мільйонів коштів державного бюджету через Український культурний фонд, минулоріч фінансування склало 7 мільйонів.

Повідомлялося, що в 2017 зокрема на послуги перекладу офіційно витратили 338,4 тис. грн. Журналісти підрахували, що за гроші, витрачені за чотири дні, які тривав захід, де не фігурували іноземні гості та глядачі, можна було забезпечити 615 годин послідовного усного перекладу з/на англійську мову, тобто 25 днів безперервної цілодобової роботи перекладача, а низка тендерів на закупівлю робіт та послуг на заході були проведені через систему Prozorro заднім числом.

В серпні Україна-Центр з посиланням на дані системи повідомила, що тільки один аукціон на підряди «Державної дирекції міжнародних конкурсів та мистецьких програм “АРТ-УКРАЇНА”», пов’язані з проведенням цьогорічного фестивалю, пройшов до його початку.

Також зазначалося, що згідно інформації про проведення перших 28 конкурсних торгів на суму близько двох мільйонів гривень, більше половини з яких освоїли фізичні особи-підприємці, а концертна програма за участі популярних гуртів та виконавців коштувала державному бюджету 1,363 млн. грн.

Під час та після завершення фестивалю «Кропивницький» місцеві користувачі соцмереж нарікали на його невчасність та політично-агітаційну складову. Зокрема урочиста церемонія відкриття фестивалю включно з «театральною ходою», у якій серед інших брали участь актори у клоунських костюмах, та вогняним шоу відбулися 29 серпня, у День пам’яті загиблих за свободу України та чергової річниці іловайської трагедії.