Відомий авіатор агітує за перейменування Кіровоградської області на Центральноукраїнську

З проханням сприяти в безперешкодному перейменуванні Кіровоградськоі області в Центральноукраїнську до лідерів громадської думки регіону звернувся заслужений працівник транспорту України Леонід Шмаєвич.

Про це йдеться у його пості у Facebook, оприлюдненому з обмеженим доступом, скріншот якого має Весь Кіровоград.

На його думку, нова назва має бути благозвучна, читатися легко, та просто, без запинань та обдумування, перекладатися на всі мови світу. Шмаєвич пропонує в перейменуванні області відійти від прізвищ, та зазначає, що область може мати одну назву та не бути предметом маніпуляцій для нових назв.

Така назва відтворить географічне положення краю і вкаже на можливості, які важливо використати для росту економічного, наукового, індустріального , культурного і т.д. Два університети нашої області вже мають назву, пов’язану з географічним розміщенням: Центральноукраінський національний педагогічний університет та Центральноукраінський національний технічний університет, – зокрема написав він. – Для прикладу. Зверніть увагу. Місто Луцьк Волинськоі області, місто Ужгород Закарпатськоі області. Ці назви говорять про географічну, історичну назву краю.

Раніше національні та місцеві ЗМІ повідомляли, що депутати Верховної Ради з третього разу проголосували за включення до порядку денного сесії питання перейменування Кіровоградської області.

Проект рішення про перейменування Кіровоградської області в Кропивницьку направлено до Конституційного суду України для отримання висновку щодо того, чи відповідає він Основному закону.

Леонід Шмаєвич – керівник від заснування «Міжнародної акціонерної авіакомпанії «УРГА», лауреат загальнонаціональної програми «Людина року-2010» у номінації «менеджер року».

Авіакомпанія була заснована в 1993 на базі Кіровоградського вищого льотного училища цивільної авіації, базовими аеропортами є кропивницький аеропорт «Кіровоград» та київський аеропорт «Жуляни». З грудня 1994 року включена в список перевізників Організації Об’єднаних Націй та Міжнародної Організації Цивільної Авіації (ICAO), обслуговувала миротворчі місії ООН в Західній Сахарі, Грузії, Еритреї, Конго та інших країнах. У 2009 році компанія була приватизована, пакет 94,5% акцій опинився у колишнього міністра вугілля і енергетики Едуарда Ставицького. В 2011 його родина призначила нового директора.

Також повідомлялося, що в лютому поточного року Верховний суд призупинив провадження за адміністративними справами про визнання незаконним та скасування постанови про перейменування Кіровограда на Кропивницький. Розгляд зупинено до прийняття рішення Конституційного суду України щодо подання 46 народних депутатів про конституційність закону про декомунізацію.

Нагадаємо, за результатами соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) і Соціологічної групи «Рейтинг», проведеного в квітні 2016 року, переважна більшість населення Кіровограда – 82% – була проти перейменування міста на Кропивницький.

photo_2018-11-30_11-09-46