Судді з Кропивницького не хочуть судити колишню прокурорку

В обох райсудах міста не знайшлося суддів, готових розглядати справу про можливе отримання хабаря колишньою працівницею прокуратури Кіровоградської області Світланою Клюкіною.

Процес продовжиться у міськрайонному суді Знам’янки 10 грудня, повідомляє Без купюр.

Близько року судова справа слухалася Ленінським райсудом у Кропивницькому. На етапі, коли суд мав досліджувати матеріали негласних слідчих розшуковий дій, тобто приховану зйомку, на якій зафіксована Клюкіна, головуча суддя колегії подала у відставку у зв’язку з виходом на пенсію. Решта суддів, які мали повноваження розглядати вказану справу, заявили самовідводи, або ж відмовилися змінювати свою спеціалізацію, аби таки продовжити слухання, – пише видання.

В подальшому самовідводи взяли учасники двох поспіль колегій вже Кіровського районного суду.

У квітні сайт Весь Кіровоград повідомив, що заявником у справі Клюкіної може бути «підставний» СБУ. Пізніше прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які представляють державне обвинувачення в суді, підтвердили, що Олександр Каменчук розшукується поліцією за умисне вбивство в Кропивницькому та обвинувачений у контрабанді наркотиків. З їхніх слів, вбивство, у сталося під час перестрілки, яка сталася біля одного з розважальних закладів обласного центру Кіровоградщини на початку січня 2016-го – через два тижні після затримання Клюкіної співробітниками СБУ та Генпрокуратури.

Відеоматеріали, що демонструвалися в судовому засіданні, свідчать про те, що січневий стрілець був раніше задіяний у негласних слідчо-розшукових діях під час досудового розслідування справи. 

Каменчук

Екс-прокурорку обвинувачують в отриманні хабара в 6500 доларів за те, щоб зняти арешт з позашляховика Porsche Cayenne і відкликати з суду апеляційну заяву прокуратури у справі про ДТП у Кіровограді, учасницею якого була мешканка Києва, яка на момент події чекала дитину. За місяць до затримання Клюкіної Ленінський райсуд призначив жінці покарання у вигляді 3 місяців позбавлення волі з позбавленням прав керувати автомобілем. Прокурор прокуратури області Гончаренко подав апеляційну скаргу про позбавлення її волі на 2 роки, але вона була відхилена.

Іншим обвинуваченим, за підозрою в посередництві, є підприємець з Олександрівки Сергій Льовін.