З «Оксамиту» стягнули 300 тисяч на користь Олександрійської міськради, яка не хотіла

До фірми колишнього депутата Олександра Ткаченка вживаються заходи щодо примусового стягнення коштів, переплачених управлінням освіти міської ради за харчі для дитячих садків.

Мова йде про збитки біля 300 тисяч гривень. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Кіровоградської області.

Її позицію 5 грудня було підтримано Центральним апеляційним господарським судом, апеляційну скаргу відповідача  ТОВ «ВКФ Оксамит» на рішення господарського суду Кіровоградської області, який зобов’язав чотирьох постачальників повернути до бюджету Олександрії понад 600 тисяч гривень, залишено без задоволення. У прокуратурі наголошували, що міське управління освіти, на користь якого стягують кошти, позов не підтримало.

За результатом проведення торгів щодо закупівлі м’яса у 2017 році для дошкільних навчальних закладів між управлінням освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради та ТОВ «ВКФ «ОКСАМИТ» укладено договір про закупівлю товарів за державні кошти від 20.03.2017. Однак, між замовником та постачальником, відразу після укладення угоди щоденно укладалися 12 додаткових угод, кожного разу збільшуючи ціну за одиницю товару на 10 %, без зміни суми договору. Таким чином, внаслідок укладення додаткових угод, ціну за кілограм м’ясо свинини збільшено з 56 грн. 21 коп. до 119 грн. 79 коп. за 1 кг, тобто на 63,58 грн. (113% від первинної ціни). Аналогічно виросла ціна за тушки курей, а саме збільшено з 33 грн. 11 коп. до 57 грн. 00 коп. за 1 кг, тобто на 23,89 грн. (72 % від первинної ціни), тобто ціни стали вищими за пропозиції інших учасників під час проведення торгів. Ювенальним прокурором у суді доведено, що коливання ціни товару на ринку кожного разу при укладенні всіх додаткових угод на 10 % сторонами договору жодним чином не обґрунтовано та документально не підтверджено, – описують схему у відомстві.

За даними сайту Олександрійської міськради, засновник та керівник ТОВ «ВКФ «ОКСАМИТ» Олександр Ткаченко був депутатом її 4 та 5 скликань, з 2002 по 2010. Першого разу обирався як безпартійний, другого – від «Блоку Юлії Тимошенко», на той момент був її членом.

Безымянный

Нагадаємо, раніше ювенальний прокурор у суді довів факт незаконного підвищення цін на продукти харчування для дитячих садочків Олександрії чотирма постачальниками.