Єдину українську помісну церкву створено завдяки рішучості президента, - новообраний предстоятель

Українці засвідчили, що можуть об’єднатися, заявив під час своєї промови заявив предстоятель Української православної церкви Епіфаній, який фактично став першим визнаним київським митрополитом з часів Ярослава Мудрого.

Про це повідомляє Прямий.

48369294_2105767652813288_1541844648824143872_n

Ми зуміли засвідчити, що ми можемо об’єднатися, ми можемо єднатися і ми можемо створити в Україні єдину помісну православну церкву нашими спільними зусиллями. А також, найперше, ми всі повинні висловити нашу щиру подяку Його Всесвятості Вселенському патріарху Варфоломію, який зробив такий рішучий крок з визнання автокефалії Української православної церкви. Але цього не відбулося би, якби не рішучість нашого високодостойного президента України Петра Олексійовича Порошенка, – наголосив Епіфаній (на фото).

Першого предстоятеля обрано 15 грудня на об’єднавчому соборі в Києві. Тепер він має відвідати Вселенського патріарха й отримати Томос про автокефалію Української православної церкви.

Об’єднавчий Собор відбувся в Софіївському соборі, що є важливою історичною традицією. Саме в Софіївському соборі 1051 року був висвячений перший київський митрополит Іларіон. Саме з праці Іларіона “Слово про закон і благодать” можна вважати початок обґрунтування незалежності української церкви.

Також, у Софії 1921 року було висвячено протоєрея Василія Липківського на Митрополита Київського і всієї України УАПЦ.
Тепер нового українського митрополита висвячуватимуть також в Софіївському соборі.