Спроби підкупу на виборах в ОТГ Кіровоградщини були "тренуванням", - голова ОДА

Голова Кіровоградської ОДА закликав всіх кандидатів та політичні сили дотримуватися закону під час виборчих кампаній 2019-го та нагадав про кримінальні справи щодо ймовірного підкупу виборців, розпочаті минулого року.

Про це Сергій Кузьменко говорив під час новорічного інтерв’ю тижневику Україна-Центр.

Ілюстрація. Фото у вільному доступі.
Ілюстрація. Фото у вільному доступі.

Міжвиборчий період був насправді заповнений виборами на місцях, – зокрема зазначив він, відповідаючи на питання про очікування від подвійних виборів року, що наступив. – Я, як керівник державної адміністрації, спостерігав за тим, як вони проходять в об’єднаних територіальних громадах, тільки в 2018 році два рази, в квітні і грудні. Деякі політичні сили намагалися використовувати неналежні засоби, я толерантно висловлююсь, тренувалися перед великими виборами. Розуміємо, що «засоби», як правило, грошові. Ми говорили про це публічно. Мене представники органів інформували, що випадки під час виборів в ОТГ були, такі кримінальні справи порушувалися. Не можу сказати, що якийсь з них закінчилося рішенням суду, вони, швидше за все, ще в процесі розслідування. Ще раз, користуючись нагодою, хочу звернутися до всіх партій і кандидатів: давайте використовувати ті можливості, які дозволені законом. Упевнений, правоохоронці будуть уважно стежити за ходом виборчих кампаній в області і припиняти спроби виведення виборчого процесу за дозволені законом рамки.

Нагадаємо, 31 грудня в Україні офіційно стартувала кампанія з виборів президента, які мають відбутися в березні, а наприкінці жовтня мають відбутися чергові парламентські вибори.

У квітні минулого року повідомлялося про два зафіксовані СБУ випадки, коли довірені особи кандидатів від «Батьківщини» пропонували виборцям гроші за голос на виборах у Дмитрівський ОТГ Кіровоградщини. Писали, що за один голос пропонувалося 200 гривень, а за отримані кошти люди розписувалися у відомості.