Нардепа наздогнали метрів за 300 від місця скоєння правопорушення, - патрульний

Адвокат нардепа Станіслава Березкіна ставить під сумнів ознаки, які, на думку патрульних, вказували на перебування його клієнта за кермом в стані алкогольного сп’яніння.

Про це йшлося вчора в засіданні Кропивницького апеляційного суду, де Березкін оспорює рішення про позбавлення права керувати авто на рік та штраф у 10,5 тисяч гривень. Відповідний вердикт виніс Ленінський райсуд Кропивницького, розглянувши протокол, який було складено 23 червня 2018 співробітниками патрульної поліції.

Зокрема досліджували записи нагрудних камер патрульних. Відео – “Гречка”

Згідно свідченням одного з правоохоронців у вчорашньому засіданні, вони спробували зупинити «Мерседес», який спричинив перешкоду пішоходам, зупинившись на розі Великої Перспективної та Шевченка в обласному центрі, але водій продовжив рух та повернув. Зупинити автомобіль вдалося вже в районі колишнього Будинку офіцерів.

Буквально на кілька секунд скло опустилось і я побачив за кермом Станіслава Семеновича Березкіна, потім скло піднялося, а до автомобіля сіли охоронці, один з них пересів за кермо. Березкін вийшов з автомобіля і намагався залишити місце пригоди в пішому порядку. Його наздогнали метрів за 300 від місця скоєння правопорушення. Оскільки він мав явні ознаки алкогольного сп`яніння: нечітку ходу, мляву мову, різка зміна настрою та запах алкоголю з порожнини роту, йому було запропоновано пройти освідування на «Драгері», а після відмови – в медичному закладі, – розповів один з поліцейських у суді.

Згідно з протоколом та поясненнями правоохоронців, депутат відмовився від обох варіантів, відповідно, протокол було «автоматично» складено за 130-ю статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення – керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Адвокат нардепа ставив під сумнів ознаки, які патрульні вказали як такі, що вказували на ймовірне перебування його клієнта в алкогольному сп’янінні за кермом. Адвокат відзначав, що нардеп «не оратор» й що він говорив під час його останнього виступу у Верховній Раді подібно до того, як на відео. Тобто, незв’язна мова не може вказувати на нетверезість, – пише Без купюр.

Наразі у засіданні оголошено перерву.

Нагадаємо, в листопаді парламент не дав згоди на притягнення Станіслава Березкіна до кримінальної відповідальності за підозрою в організації розкрадання кредитних коштів з державного «Ощадбанку». За версією слідства, у період 2013 –2015 років посадові особи приватних підприємств, що входили до ПРАТ «Креатив», у змові з посадовими особами АТ «Ощадбанк» підробили документи з метою отримання в держбанку кредиту на суму 20 млн. дол. США буцімто на купівлю насіння соняшника. Після отримання коштів тодішні власники «Креативу» вивели їх за кордон на рахунки компаній, зареєстрованих у Белізі та Швейцарії.