В Кропивницькому СБУ провела обшуки в філії Донецького медуніверситету

За словами ректора Донецького національного медичного університету Петра Кондратенка, обшуки провели одразу у двох містах — Краматорську та Кропивницькому.

Про це повідомляє інформагенція Вчасно.

photo20190114163841-a98616c2d857aef9862263d77124edcc

Згідно повідомленню, обшук проводили співробітники центрального апарату СБУ, вилучено документи. Зазначається також, що восени 2018 року в закладі виявили ряд порушень, пов’язаних з видачею документів студентам-мігрантам, після внутрішніх перевірок звільнили частину викладачів.

Співробітники СБУ показали ухвалу суду на обшук, наче це я разом з прикордонною та міграційною службою організував цю схему, за якою студенти нелегально приїжджали в Україну, — цитують ректора автори публікації. — У нас вилучили документи — особові справи студентів, договори між університетом та організацією-посередником, яка до нас привозить студентів.

Про те, що посередник – ТОВ «Українські освітні послуги», має «ознаки віртуальності» минулого тижня писав тижневик Україна-Центр. Зазначається, що фірма зареєстрована у триповерхівці на околиці Харкові за адресою Катаєва, 13, квартира 9.

За інформацією, на яку посилаються автори публікації, в тій самій квартирі зареєстровані ще кілька ТОВ – «Український міжнародний медичний центр», основним видом діяльності якого є спеціалізована медична практика, «Альтернативне тепло», яке займається постачанням пари, гарячої води і кондиціонованого повітря, та «Інтексол», яке провадить діяльність у галузі проводового електрозв’язку.

Але показово навіть не це, а те, що засновником трьох останніх є Алла Сергіївна Наволокіна. Дівчину з такими ж ім’ям і прізвищем в Кропивницькому ще в травні 2018-го знали як помічника ректора Донецького національного медичного університету! Вона навіть власну картину «Гори» на щорічний Великодній благодійний аукціон тут виставляла, пішла за 3 тисячі гривень. Як повідомили представники ректорату на одній з прес-конференцій, звільнили Наволокіну з університету після того, як дізналися про її зв’язки з «Українськими освітніми послугами», – пише видання.

Нагадаємо, перші 197 студентів Донецького національного медичного університету прийняли посвяту в Кропивницькому восени 2016 року.