Рейдерське захоплення храму та використання дітей в Кропивницькому

Рішення про відмову від переходу храму Успіння Пресвятої Богородиці до Православної Церкви України приймала не та громада, на балансі якої він знаходиться.

Про це сьогодні під час прес-конференції в Кропивницькому повідомив міський голова Андрій Райкович, який фінансував будівництво культової споруди до обрання, в 2013-2014 роках.

Безымянный

Я думаю, що це елементи й ознаки рейдерства, – зокрема сказав він. – Релігійна громада на честь Успіння Святої Богородиці Кіровоградської єпархії (протокол зборів якої зафіксував відмову прочан від переходу до ПЦУ. – Весь Кіровоград). Як з’ясувалося, 2007 року створення, але я з такою громадою не працював, мене не залучали, мене не запрошували в членство цієї громади… І коли будувався храм, ця громада не долучалася до будівництва. Зовсім інша громада має всі установчі документи, документи державної реєстрації і на землю, і на право власності на споруду.

Храм знаходиться на балансі Єлисаветградської православної громади, уточнив Райкович, який закликав прихожан перейти до Православної Церкви України у відеозверненні, оприлюдненому в Facebook вчора біля шостої вечора.

До десятої години вечора тримати діток, витягувати сльозу з них, щоб дітки плакали, щоб дітки просили: «Не забирайте в нас храм»… Ну це ж від лукавого, це ж не від Бога, – також зазначив він.

Відео, на якому маленькі діти співають біля вівтарю та на камеру просять «не забирати храм», з’явилося на каналі Youtube «Кировоградская епархия» сьогодні біля 3:30 ранку.

 

Нагадаємо, в травні минулого року в обласній єпархії Української православної церкви (Московського патріархату) заявили, що розповсюджене з посиланням на митрополита Кіровоградського та Новомиргородського «послання» про підтримку створення єдиної помісної церкви, незалежної від Москви, несправжнє.