Громада Перегонівки оформлює перехід в помісну церкву попри «невдоволення» Московського патріархату, - ЗМІ

В Перегонівці збирають паспортні дані на підтвердження того, що людей, які підтримують перехід до Православної церкви України, більше, і вони є місцевими мешканцями.

Про це пише Перша електронна газета, посилаючись на голованівського протоієрея Михайла Шквару. За його словами, люди запросили його засвідчити їхні збори, бо місцевий священик відмовився прийти.

Під час об'єднавчого собору українських церков у Києві. Фото - dw.com
Під час об’єднавчого собору українських церков у Києві. Фото – dw.com

24 та 25 січня в населеному пункті пройшли збори двох різних громад, які прийняли різні рішення щодо переходу Христовоздвиженського храму під юрисдикцію автокефальної помісної церкви з УПЦ (Московського патріархату).

24 січня на збори зібралося близько 200 осіб – усі, крім запрошеного протоієрея і кількох представників Голованівської РДА, є жителями села. За перехід до Православної церкви України проголосувала більшість – 160; троє в процесі дискусії висловилися проти, а під час голосування – утрималися. Мешканці Голованівська участі в прийнятті рішення не брали.

25 січня на збори зібралося за різними версіями від 20 до 50 осіб (прес-служба МП офіційної кількості не повідомляє); серед них мешканці різних сіл Голованівського і Маловисківського районів. Зокрема: благочинний Голованівського округу протоієрей Михаїл Мельникович, благочинний Смолінського округу протоієрей Олександр Хомич, котрий головував на зборах, священики Хрестовоздвиженського храму прот. Святослав Левандовський та прот. Павло Мельник і настоятель храму на честь св. ап. і єв. Іоанна Богослова с. Крутеньке ієромонах Афанасій (Зубко), які приїхали в супроводі односельців, –  зазначається в публікації.

За словами Шквари, якого цитує видання, попри невдоволення представників Московського патріархату, сільська громада готує документи, щоб юридично оформити перехід до ПЦУ.

Cьогодні, 29 січня, керівник Головного управління юстиції в Кіровоградській області Вадим Гуцул оприлюднив коментар стосовно конфлікту навколо переходу храму Успіння Пресвятої Богородиці в Кропивницькому.

На каналі Youtube «Кировоградская епархия» оприлюднене відео, на якому маленькі діти на камеру просять «не забирати храм»
На каналі Youtube «Кировоградская епархия» оприлюднене відео, на якому маленькі діти на камеру просять «не забирати храм»

Посадовець зазначив, що згідно даних Державного реєстру, власником культової споруди є громадська організація «Єлисаветградське православне товариство». Його засновниками є Олександр Мосін, Андрій Райкович, Галина Райкович та Наталія Щербина.

Саме засновники та представники керівного органу мають право приймати рішення щодо передачі храму у користування тій чи іншій релігійній організації. Як свідчать дані того ж Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, прав користування чи передачі в оренду культової споруди зареєстровано не було. Це дозволяє припустити, що представники релігійної організації «Релігійна громада (парафія) на честь Успіння Пресвятої Богородиці Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви», ймовірно, користувалися приміщення храму за усною домовленістю з засновниками без юридичних на те підстав. Саме тому скандальні заяви щодо незаконності передачі храму до Православної церкви України є абсолютно безпідставними. Більш того, ще раз повторюсь: вирішальне слово в цій історії мають саме члени «Єлисаветградського православного товариства», а не прихожани парафії, священники чи представники єпархії, – написав Гуцул.

Нагадаємо, в Українській православній церкві (Московский патріархат) категорично не згодні ділити храм Успіння Пресвятої Богородиці в Кропивницькому з релігійною громадою Православної Церкви України.

Раніше міський голова Андрій Райкович, який фінансував будівництво культової споруди до обрання та закликав громаду до переходу в автокефальну українську церкву, повідомив, що рішення про відмову приймала не та громада, на балансі якої знаходиться будівля.