Донька нардепа Березкіна після вручення підозри: «Доведеться поборотися за правду»

Доньці нардепа Станіслава Березкіна Вікторії вручили підозру у Національному антикорупційному бюро України.

Про це вона написала у Facebook сьогодні, 5 лютого.

Вікторія Березкіна. Ліворуч - фото з аватари у Facebook, праворуч - сьогонішній знімок біля входу до офісу НАБУ
Вікторія Березкіна. Ліворуч – фото профілю у Facebook, праворуч – сьогонішній знімок біля входу до офісу НАБУ

Зустрілася зі слідчим. Мені вручили підозру. Якщо коротко, то звинувачують у тому, що ми розвивали економіку, відкривали виробництва, створювали робочі місця. Детектив поводиться коректно, але видно працює система, а система заточена на звинувачення і PR. Займаєшся бізнесом – значить щось вже не так. Доведеться поборотися за правду, – зокрема йдеться у дописі.

У листопаді минулого року Березкіна писала, що не «тікала від слідчих у багате Монако», а перебуває у Відні, Австрія, де проходить медичне обстеження з 23 жовтня.

Нагадаємо, 23 жовтня 2018 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України повідомили, що в рамках кримінального провадження про організоване народним депутатом України та приведене до виконання його близькими родичами та бізнес-партнерами заволодіння 20 млн. доларів США державного банку, затримано десятеро людей, зокрема сина Станіслава Березкіна Максима.

Наприкінці листопада у ЗМІ з посиланням на Єдинй державний реєстр судових рішень писали, що Солом’янський районний суд Києва наклав арешт на майно доньки народного депутата Станіслава Березкіна Вікторії Березкіної та її чоловіка Андрія Татарченка.

У списку арештованого майна – житловий будинок загальною площею 501,2 кв. м, квартира загальною площею 376 кв. м, автомобіль Mercedes-Benz S550 2007 року випуску, причіп ПГМФ 8909 2017 року випуску, автомобіль Volkswagen Tiguan 2017 року випуску, причіп ПГМФ 8921 2017 року випуску, причіп UMS Boat 8902.3601 2013 року випуску, корпоративні права ТОВ «Централ Фармінг Юкрейн», корпоративні права ТОВ «Марлен-КД» та корпоративні права ТОВ «Яготин Агро».

15 січня 2019 року інформагентство «Українські новини» з посиланням на джерело в органах оприлюднило інформацію про те, що під час обшуку вдома у Максима Березкіна вилучили прозорий пакет з порошкоподібною речовиною білого кольору. Згідно ухвали Солом’янського райсуду Києва від 20 грудня 2018 р., його адвокати намагалися скасувати арешт зокрема й на вказане майно, але отримали відмову.

Прозорий пакет з порошкообподібною речовиною білого кольору є необхідним для призначення відповідної експертизи на предмет встановлення, чи не відноситься виявлена речовина до заборонених для вільного обігу наркотичних, психотропних або сильнодіючих речовин, – йдеться в тексті ухвали.

Також повідомлялося, що 22 січня недобудова в центрі Кропивницького, цехи на Мурманській та інше майно фірми «Система ССБ», однієї з компаній створених нардепом Саніславом Березкіним, були продані під час аукціону.