Іноземні студенти ДонНМУ в Кропивницькому заявляють про вимоги повторно сплатити за навчання

Більше 300 іноземних студентів Донецького національного медичного університету вийдуть на акцію протесту завтра, 7 лютого, під будівлю відділення вишу в Кропивницькому.

За словами одного з них, керівництво закладу вимагає повторно сплатити гроші за навчання під загрозою виключення.

В листопаді 2018-го іноземні студенти філії ДонНМУ в Кропивницькому влаштували гучний протест.  Іноземні студенти заявили, що їх погано навчають, а також розповідають про махінації із оплатою за навчання.
В листопаді 2018-го іноземні студенти філії ДонНМУ в Кропивницькому вже протестували – заявляли, що їх погано навчають, та розповіли про махінації з оплатою за навчання. Фото – bbc.com

Вони сказали, що «агенція (фірма-рекрутер, яка займається запрошенням іноземних студентів. – Весь Кіровоград) не сплатила нам, університет нічого не отримав, ми не можемо навчати вас, ви маєте платити» тощо, – повідомив співрозмовник сайту з однієї з арабських країн на умовах анонімності.

За його словами, у такій ситуації опинилися більше 300 студентів 1-3 року навчання з Індії, Пакистану, Єгипту, Катару, Лівії, Лівану, Туреччини, Гани, Португалії, Узбекістану та інших країн, які прийдуть завтра о десятій ранку до університету протестувати.

26 вересня я сплатив за навчання, – каже іноземець. – Я заплатив 6,6 тисяч доларів, але університет має 1,1 тисяч доларів на моєму рахунку. В мене є чек зі сплати 6,6 тисяч. Коли в університеті почалися розмови про те, що оплата за навчання більшості студентів не була сплачена повністю, ми показували їм чеки, і вони казали: «Все в порядку, все добре, передайте їх до університету» тощо. Ми зробили копії чеків і передали їх до університету. Тепер декан каже: «Що мені робити з цими чеками? Мене це не стосується, ви не платили університету, це чек від агенції чи що воно таке». Але справа в тому, що ми платили всередині університету, в кімнаті №137, яка знаходиться поруч з офісом декана. Сьогодні нас покликали на зібрання, і сказали, що ми повинні сплатити залишок грошей за наступний семестр, інакше нам виключать протягом наступних двох днів. Ми маємо два дні, щоб підписати двосторонній договір, за яким ми матимемо протягом десяти днів сплатити «залишок» плати за навчання, який складає від 1,5 до 2 тисяч доларів. Ще раз.

Нагадаємо, 14 січня в Кропивницькому співробітники СБУ провели обшуки в філії Донецького медуніверситету. Зазначалося, що восени 2018 року в закладі виявили ряд порушень, пов’язаних з видачею документів студентам-мігрантам, після внутрішніх перевірок звільнили частину викладачів.