ДонНМУ пропонував іноземцям угоди з оплатою заднім числом

Передбачені підготованими на підпис документами строки оплати спливли майже місяць тому, а суми, які треба оплатити, написані від руки, без розшифровки.

Про це в коментарі сайту Весь Кіровоград повідомив нардеп Костянтин Яриніч з парламентського комітету з питань охорони здоров’я, який наразі знаходиться в Кропивницькому.

Студенти-медики з Пакистану під час акції протесту в 7 лютого біля філії ДонНМУ в Кропивницькому. Фото - "Точка доступу"
Студенти-медики з Пакистану під час акції протесту 7 лютого біля філії ДонНМУ в Кропивницькому. Фото – “Точка доступу”

Доставити туди «нолики», «хрестики» – взагалі без проблем. На це йти ніхто не буде, – сказав він. – Ми не підписуємо сьогодні договори, які надав університет, двосторонні. Студенти не довіряють університету, який корумповано, бояться, що знову їхні гроші зникнуть. Згідно цього договору, їм треба за п’ять днів до початку сесії сплатити за навчання. Початок сесії – 15 січня. А їм пропонують підписувати це 12 лютого. Студент, підписавши цей договір і сплативши кошти – другий раз, виходе, сплатив їх невчасно. І немає ніякої гарантії, що його знову не відрахують. Це «сюр» якийсь.

За словами народного депутата, наразі проводиться юридична робота з судового призупинення дії наказу про відрахування 850 студентів міжнародного факультету Донецького національного медичного університету.

Крім того, 11 та 12 лютого в Києві проходять суди за поданнями СБУ щодо усунення ректора від займаної посади. Якщо його буде відсторонено, суд призначить нового виконуючого обов’язки, який може скасувати наказ, – також зазначив Яринич. – Перший результат, який було досягнуто після розмов з колективом університету – те, що завтра (12 лютого) студентів допускають до занять. Хоча формально, якщо наказом ректора їх відраховано, цих студентів допускати до занять не можна, вони не студенти. Ми домовились, викладачі йдуть на це. І очікуємо судових рішень.

Наразі над доопрацюванням двосторонніх договорів працюють юристи. Їх запропонують підписати студентам, які ще не платили за другий семестр. Тим, хто оплатив наперед через контрактера «Українські освітні послуги», і за версією бухгалтерії вишу має заборгованість, рекомендували ніяких оплат не робити і ніяких нових договорів не підписувати до вирішення спірних питань у судах.

Нагадаємо, один з 850 відрахованих, третьокурсник ДонНМУ з однієї з арабських країн, повідомив сайту Весь Кіровоград, що там кажуть неправду про відсутність укладених іноземними студентами  договорів з вишем.

В четвер, 7 лютого, ректора Петра Кондратенка було затримано співробітниками СБУ, які задокументували отримання від представника комерційної структури двох елітних автомобілів марки «BMW» загальною вартістю понад сто тисяч доларів США. За версією слідства, неправомірну вигоду від представників комерційних структур, які спеціалізуються на підборі та подальшому оформленні іноземних студентів, посадовці учбового закладу вимагали систематично.

Вранці того ж дня студенти вийшли на акцію протесту під будівлею відділення університету в Кропивницькому через те, що керівництво вимагає від них повторно сплатити гроші за навчання під загрозою виключення.