На Кіровоградщині Тимошенко довірилась двом вихідцям з «Народного фронту», і не тільки

Голова Обспоживспілки та депутат облради, згадуваний у справі про кнопкодавство під час погодження дозволу на розробку надр, Петро Петрушевський, став довіреною особою кандидатки в президенти Юлії Тимошенко.

Інформація про це є на офіційному сайті Центральної виборчої комісії.

Скріншот - cvk.gov.ua
Скріншот – cvk.gov.ua

Петрушевський став довіреною особою в 101 територіальному виборчому окрузі.

У публікаціях нашого сайту його прізвище згадувалось у зв’язку з літієвою справою в грудні 2016, та з повідомленнями щодо можливого примусу до корупційних дій голів районних спілок споживчих товариств Кіровоградщини в березні того ж року. Зокрема йшлося про нібито щомісячну передачу значних сум керівнику Облспоживспілки через третіх осіб.

Ми також повідомляли про звинувачення у незаконному виводі пайовиків зі складу спілки, та колективного майна на нову Спілку споживчих товариств Кіровоградської області, кредити, залучені під заставу ринків «Колгоспний» та «Центральний» в Кропивницькому, цитувалося рішення Ленінського районного суду суду у справі № 405/4434/15-к від 16 липня 2015 року.

В тексті документа згадується про передачу майна іншим юридичним особам чи громадянам, залякування підлеглих, систематичне вимагання грошових коштів, конкретно називаються суми у 1,26 млн. грн. та 159 тис. дол. США, заволодіння якими відбулося через зловживання службовим становищем, – зазначається в редакційній публікації.

В 2017 Гречка повідомила про поновлення розслідувань у кількох кримінальних провадженнях, зокрема щодо зловживання службовим становищем, ст. 364-1 Кримінального кодексу.

Петро Петрушевський, фото - oss.kr.ua
Петро Петрушевський, фото – oss.kr.ua

Заявник вказує, що Петро Петрушевський, будучи службовою особою, що наділена організаційно – розпорядчими та адміністративно – господарськими функціями названого товариства, яке має кооперативну форму власності, у тому числі, щодо повноважень з управління та розпорядження колективним майном, створивши стійке організоване злочинне угрупування, з чітким розподілом обов’язків між його членами, із свого оточення (заступників, керівників ринків та інших структурних підрозділів товариства, своїх та їхніх дітей, а також за місницьким принципом та з інших ознак відданості) розробив, організував та втілив ряд злочинних схем (викупу за заниженими цінами, незаконної приватизації тощо) щодо виведення з під обліку різного майна належного Товариству, а фактично заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, – пише видання.

Влітку 2015 року Наші гроші в аналітичній публікації «Кому належать ринки Кіровограда?» писали, що на найбільших ринках міста, «Центральний» та «Колгоспний», порядкує засноване Кіровоградською облспоживспілкою підприємство. Воно господарює і на «Авторинку», загальна площа трьох майданчиків складає більше 77 тис. квадратних метрів. Також згадується, що ринок «Балашівський» площею 293 кв. м. належить підприємству гуртово-роздрібної асоціації «Облкоопгоспторг», яким керує Руслан Петрушевський – син директора облспоживспілки Петра Петрушевського.

Наразі довіреними особами Тимошенко в Кіровоградській області стали також депутат міськради Кропивницького Олександр Цертій, депутат облради Валерій Кальченко, керівник олександрійської «Батьківщини» Віталій Журавльов, а також Сергій Лібега, який, за даними Громадянської мережі ОПОРА, в 2014 році балотувався в народні депутати в 102 виборчому окрузі як висуванець партії «Народний фронт».