У філії ДонНМУ в Кропивницькому за три місяці знайшли компромат на «попередників»

Представник ректорату Донецького національного медичного університету Сергій Стулов заявив про ферму для майнінгу криптовалют в підвалі філії закладу в Кропивницькому.

ферма_колаж__

Про це пише Без купюр.

Стулов стверджує також, що проводив аудит вишу після зміни місцевого керівництва. За його словами, коли почали шукати вільні площі в університеті, пішли до підвалу, зламали замок та побачили коробки з комп’ютерними відеокартами, які використовуються для створення криптовалюти.

Фото з профілю Сергія Стулова у Facebook Majorua Petrovich
Фото з профілю Сергія Стулова у Facebook Majorua Petrovich

На фото видно, що відеокарти Radeon – у заводських коробках, та зложені в картонні ящики. Також видно кілька повністю запакованих у плівку ящиків.

Одна така відеокарта дає 100 доларів на добу. Загалом ми нарахували 200 упаковок, – цитує Стулова видання.

Він заявив, що «ферма» нібито працювала за очільництва вишу попереднім керівництвом, потім обладнання вивезли, не встигли забрати лише коробки з відеокартами, кожна з яких за підрахунками журналістів вартує від 7 тисяч гривень.

Повідомлялося, що ректор ДонНМУ Петро Кондратенко, який є ініціатором згаданого аудиту, відсторонений від виконання обов’язків Шевченківським райсудом Києва за клопотанням Головного слідчого управління Служби безпеки України. Йому повідомлено про підозру в отриманні неправомірної вигоди.

Нагадаємо, керівництво міжнародного факультету в Кропивницькому було змінено в листопаді минулого року після протестів іноземних студентів-медиків. Керівництво вишу повідомило, що частина грошей, сплачених ними за навчання посереднику, не була перерахована університету, а законність їхнього перебування в Україні під питанням.

Після чергових студентських протестів тиждень тому та затримання ректора, перший проректор Ігор Хрипаченко видав наказ про виключення 850 іноземців з вишу та початок процедури їхньої депортації.

За інформацією джерел сайту Весь Кіровоград, спроби призупинити дію цього документу до з’ясування всіх спірних фінансових моментів продовжуються наразі в судах Кіровоградської області.

В четвер, 7 лютого, іноземні студенти ДонНМУ вийшли на акцію протесту в Кропивницькому через вимоги повторно сплатити за навчання.

Також повідомлялося, що ректорат пропонував їм укладати нові угоди з оплатою заднім числом. Передбачені підготованими на підпис документами строки оплати спливли майже місяць тому, а суми, які треба оплатити, написані від руки, без розшифровки.