Крадіжка комунальних труб у Кропивницькому: «покази» посадовців не збігаються

Ні винних, ні потерпілих немає у справі про зухвалу крадіжку кількасот метрів чавунних труб очисної споруди обласного водогону в мікрорайоні Кущівка місяць тому.

Про це повідомляє CBN.

49947312_2167109770209006_8439486526185799680_n

Обставини ймовірного розслідування прокоментував генеральний директор обласного комунально-виробничого підприємства (ОКВП) «Дніпро-Кіровоград» Роман Ілик:

Матеріали про крадіжку передані в правоохоронні органи. Нам повідомляють, що проводяться слідчі дії. Служба безпеки підприємства розслідуванням не займається. Ми діємо в межах чинного законодавства й хід розслідування коментувати не можемо.

Начальник Кропивницького відділу поліції ГУНП у Кіровоградській області Дмитро Авдієнко, у свою чергу, стверджує, що розслідування насправді немає:

Ці чавунні труби не мають балансоутримувача, тобто немає потерпілої сторони, а відповідно й складу злочину. На превеликий жаль, ОКВП не може надати підтверджуючі документи. Цей колектор не має власника, він списаний з балансу. – зокрема цитує поліцейського керівника публікація. – Крадіжка – це коли є потерпіла сторона, тобто є об’єкт злочину та суб’єкт злочину. У даному випадку об’єкта злочину немає, бо немає балансоутримувача і нема на балансі даного виробу.

Автор публікації зазначає, що поряд з місцем крадіжки проходить дорога з центру Кропивницького на Кущівку, роботи проводилися вночі, вогні фар автотракторної техніки та спалахи електрозварювального агрегату було добре видно, а вантажівки або причепи, якими мали б вивозити майно, могли потрапити на відеореєстратори проїжджаючих автомобілів чи камери відеоспостереження.

Також згадується крадіжка двох кілометрів металевих труб діаметром 300 міліметрів труб з діючого водогону на околиці обласного центру, яка мала місце рік тому.

Нагадаємо, в січні за декілька ночей невідомі вирили й викрали близько 300 м чавунної труби очисних мереж в лісосмузі між мікрорайонами Кущівка та Завадівка в обласному центрі.

Раніше повідомлялося, що обласний водогін «Дніпро-Кіровоград» на Кіровоградщині виставив на продаж труби, «отримані під час демонтажних робіт» в Олександрії, більш ніж на мільйон гривень, маючи за рік біля 15 гривень бюджетних дотацій Кіровоградської облради.

Також нагадаємо, з початку 2019 року тариф обласного комунально-виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» на водопостачання та водовідведення, який з липня 2018 року зріс на чверть, мав зрости ще на третину. Зокрема в розрахунки заклали плановий прибуток для повернення кредиту Світового банку на реконструкцію мереж та насосних станцій. За розрахунками сайту Весь Кіровоград, станом на серпень минулого року було інвестовано 41,4 мільйона доларів позики.