Іноземці в Кропивницькому через суд повертають сплачені посереднику гроші за навчання

 

За два дні до судів було подано 172 позови на загальну суму в 500 тисяч доларів, підписаних іноземними студентами Донецького національного медичного університету.

Про це під час зустрічі з ними повідомив нардеп Костянтин Яриніч, який займається організацією зокрема юридичної допомоги ошуканим майбутнім медикам з міжнародного факультету ДонНМУ, розташованого в Кропивницькому.

Іноземні студенти під час протестів у Кропивницькому 7 лютого 2019 р. Фото - "Гречка"
Іноземні студенти під час протестів у Кропивницькому 7 лютого 2019 р. Фото – “Гречка”

Згідно зробленим раніше заявам представників керівництва вишу, фірма-контрактер «Українські освітні послуги» не перерахувала університету біля 37 мільйонів гривень, отриманих від іноземних студентів у якості оплати за навчання.

19 лютого в.о. ректора Олександр Герасименко підписав наказ про виділення ТОВ «Українські освітні послуги» приміщення в будівлі філіалу на Перспективній,1 в Кропивницькому та укладання тристоронніх угод зі гаданим ТОВ та іноземними студентами першого курсу 2018-1019 навчальних років.

Фотокопія - власні джерела сайту "Весь Кіровоград"
Фотокопія – власні джерела сайту “Весь Кіровоград”

Раніше, 15 лютого, на офіційному сайті МОЗ, якому підвідомчий навчальний заклад, з’явилося повідомлення з приводу ситуації у виші.

– Іноземні громадяни сплатили за навчання в Донецькому медуніверситеті фірмі-рекрутеру ТОВ “Українські освітні послуги”, але ці кошти до університету не надійшли, а офіційні документи,ймовірно могли бути підробленими. За цими фактами вже відкриті кримінальні провадження, – зокрема йдеться в повідомленні. – МОЗ України закликає студентів з обережністю ставитись до посередників і укладати двосторонні угоди – безпосередньо між студентом і закладом вищої освіти. Це допоможе уникнути можливого шахрайства.

Згідно інформації, оприлюдненій на сторінці університету в Facebook, наступного тижня в.о. ректора має прибути в Кропивницький, щоб «обговорити та вирішити всі проблеми».

Нагадаємо, 7 лютого ректора Донецького національного медичного університету Петра Кондратенка було затримано слідчими СБУ, йому оголошено про підозру в отриманні неправомірної вигоди. За версією слідства, посадовці закладу систематично вимагали неправомірну вигоду від представників комерційних структур, які спеціалізуються на підборі та подальшому оформленні іноземних студентів до українських вишів. 

Повідомлялося також , що наказ про відрахування 850 іноземців через фінансову заборгованість, яка, за твердженнями представників ректорату, виникла через шахрайські дії контрактера ТОВ «Українські освітні послуги», був підписаний першим проректором Ігорем Хрипаченком за вказівкою ректора. Після його відсторонення від посади та призначення в.о., наказ було скасовано.

 Згідно матеріалам журналістського розслідування тижневика «Україна-Центр», ТОВ «Українські освітні послуги» зареєстроване у триповерхівці на околиці Харкові за адресою Катаєва, 13, квартира 9, разом з кількома іншими – «Український міжнародний медичний центр», «Альтернативне тепло» та «Інтексол». Засновником трьох останніх є Алла Наволокіна, яку в Кропивницькому деякий час знали як помічника ректора Донецького національного медичного університету.