«Льотка», 55 мільйонів та адмінресурс

Керівник вишу з 2009 року, Сергій Неділько більше не Начальник льотної академії Національного авіаційного університету – принаймні поки. За його власними словами, це може бути пов’язано з виборами в країні.

Термін контракту з начальником закінчився близько двох тижнів тому, виконуючим обов’язки призначений завідувач кафедри військової підготовки, полковник запасу Артур Дрезналь.

Фото - "Україна-Центр"
Фото – “Україна-Центр”

Минулого вівторка в прес-службі вишу повідомили, що конкурс на посаду, що стала вакантною, може оголосити Національний університет, коли – поки невідомо. На момент публікації відповідного оголошення на сайті академії або університету не з’явилося.

Це незвичайна практика, зазвичай договір просто продовжували, – наголошує сам Неділько.

Про реальні причини того, чому так не зробили цього разу, можна тільки здогадуватися, але привід, згідно з поясненнями, отриманим з посиланням на Міністерство освіти, – політичний.

Ми входимо до складу університету, там сказали, що в міністерстві вважають, що потрібен хтось інший на час виборів, – говорить екс-начальник.

За його словами, мова нібито йшла про його можливості «тиснути на студентів» у ході виборчої кампанії. Водночас у минулому двічі депутат Кіровоградської міської ради, який представляв свого часу «Народну партію», стверджує, що на сьогоднішній день не веде ніякої політичної діяльності. Він також заявив про намір знову взяти участь у конкурсі на посаду начальника, коли той буде призначений.

Я все життя присвятив академії, у мене є конкретні плани щодо її розвитку. Тільки час настає, ми виграли три гранти на 55 мільйонів у цьому році, таких грошей у нас раніше не було, – констатує Неділько.

Гроші, як для державного вузу, дійсно чималі, і в тому, що бажаючих ними «покермувати» чимало знайдеться в будь-який з структур, що впливають на призначення керівника, сумніватися не доводиться.

До того ж уже восени – вибори парламентські, в яких партія глави Міносвіти Лілії Гриневич «Народний фронт» збирається взяти участь і навіть заявляє через своїх топ-спікерів про амбітні плани. А льотна академія з її чималим штатом і студентами – приваблива площадка для застосування горезвісного адмінресурсу.

З іншого боку, варто відзначити: як стало відомо минулої п’ятниці, пост одного із заступників начальника підрозділу НАУ в Кропивницького зайняв Віктор Кухаренко – колишній однопартієць і колега Неділько по міськраді, який недавно за власним бажанням залишив посаду начальника управління житлово-комунального господарства в мерії обласного центру…