Ошукані іноземці в Кропивницькому попросили захисту в президента

Ошукані іноземні студенти Донецького національного медичного університету звернулися до Президента України з проханням захистити їхні права.

Колективний лист від імені майже тисячі майбутніх медиків з понад 30 держав передав особисто Петру Порошенко народний депутат Костянтин Яриніч сьогодні, 28 лютого, під час візиту голови держави в Кропивницький, де знаходиться міжнародний факультет вишу.

Петро Порошенко та Костянтин Яриніч після передачі звернення
Петро Порошенко та Костянтин Яриніч після передачі звернення

Коли ми обрали для себе навчання в Донецькому національному медичному університеті, іншої можливості, як довірились фірмі посереднику не було. У випадку ДНМУ, такою фірмою була ТОВ «Українські освітні послуги». Ми сумлінно сплатили по рахункам, які нам виставила ця фірма, не знаючи, що суми були завищені часто в кілька разів. Проте, згодом з’ясувалось, що необхідні і сплачені нами кошти не були перераховані університету і у нас чомусь з’явились борги Для нас це ледве не закінчилось трагедією – відрахуванням та депортацією з України. І це стосується майже тисячі іноземних студентів, що приїхали сюди на навчання. Ми почали боротися за правду, бо переконані, що нічого поганого не зробили в своєму прагненні здобути знання і віримо, що у Вашій країні є Верховенство Права. Ми звертались до ректорату ДНМУ, але, незважаючи на зміну ректора, нове керівництво знову нас силує укладати тристоронні контракти з фірмою-шахраєм, яка вже нас одурила та проплачувати якісь додаткові кошти невідомо за що, – зокрема сказано в документі, копію якого має Весь Кіровоград.

Раніше повідомлялося, що іноземні студенти Донецького національного медичного університету повертають сплачені посереднику гроші за навчання через суд. Станом на 22 лютого було подано 172 позови на загальну суму в 500 тисяч доларів.

Нагадаємо, 7 лютого ректора Донецького національного медичного університету Петра Кондратенка було затримано слідчими СБУ, йому оголошено про підозру в отриманні неправомірної вигоди. За версією слідства, посадовці закладу систематично вимагали неправомірну вигоду від представників комерційних структур, які спеціалізуються на підборі та подальшому оформленні іноземних студентів до українських вишів.

Повідомлялося також , що наказ про відрахування 850 іноземців через фінансову заборгованість, яка, за твердженнями представників ректорату, виникла через шахрайські дії контрактера ТОВ «Українські освітні послуги», був підписаний першим проректором Ігорем Хрипаченком за вказівкою ректора. Після його відсторонення від посади та призначення в.о., наказ було скасовано.

Скан-копії тексту звернення українською та англійською (фрагмент)
Скан-копії тексту звернення українською та англійською (фрагмент)