Ініціатор скасування відповідальності за незаконне збагачення: «Cтаття насправді не працювала»

Про це народний депутат Олександр Горбунов заявив сьогодні під час прес-конференції в Кропивницькому.

За словами нардепа, ст. 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення, «не давала можливості правильно трактувати та доводити розгляд справи», повідомляє Точка доступу.

Олександр Горбунов, фото - CBN
Олександр Горбунов, фото – CBN

Раніше головний редактор сайту Цензор.НЕТ, відомий журналіст-розслідувач Юрій Бутусов назвав визнання статті неконституційною сенсаційною інформацією та серйозним відкатом антикорупційних реформ.

Саме на цьому побудовано передану три дні тому в суд справу міністра інфраструктури Володимира Омеляна, і більшість справ, які знаходяться в стадії розслідування – по заступнику голови СБУ Демчині, по прокурору Кулику, екс-прокурору Сусу, депутату Дейдею, іншим держслужбовцям, – зокрема написав Бутусов у Facebook. – І якщо зараз НАБУ виявить невідповідність доходів сім’ї заступника секретаря РНБО Гладковського – то кримінальної справи по незаконному збагаченню проти чиновника вже не можна буде відкрити. Завтра понад 20 справ НАБУ про незаконне збагачення, які були відкриті за три роки, прокурори за законом будуть зобов’язані закрити й здати в архів. Конституційний суд мотивує своє рішення тим, що стаття 368-2 порушує презумпцію невинуватості. Тягар доказування законності доходів зараз покладено на самих чиновників. Тобто, якщо не можете довести звідки гроші – ви винні, і сядете в тюрму. Судді вирішили, що чиновники не повинні доводити джерела доходів. Проблема в тому, що тепер взагалі немає ніякого закону, який би регламентував цю сферу.

Журналіст зазначив також, що подання про визнання статті неконституційною подала група депутатів Ради, їх інтереси представляє в КС народний депутат «Народного фронту» і голова регламентного комітету Павло Пинзеник, який в Раді часто виступає проти залучення до відповідальності депутатів-корупціонерів, і сприяє зриву голосування за скасування недоторканності.

Повний список 59 нардепів-підписантів звернення до суду був оприлюднений 26 лютого, після прийняття рішення про визнання неконституційною ст. 368-2 Кримінального кодексу. Серед них зокрема нардепи Станіслав Березкін та Олександр Горбунов з Кропивницького.

Нагадаємо, в Національному антикорупційному бюро Станіслава Березкіна («Відродження») вважають організатором злочинної схеми з привласнення 20 мільйонів доларів кредиту, отриманого ПрАТ «Креатив» з державного Ощадбанку наприкінці 2013 року. У листопаді минулого року парламент не дав згоди на притягнення Березкіна до кримінальної відповідальності.

На початку 2017 року повідомлялося, що Державна фіскальна служба отримала від Генпрокуратури доручення перевірити сплату податків 9 нардепами, двоє з яких мають відношення до Кіровоградщини, зокрема у списку – мешканець обласного центру Олександр Горбунов з «Народного фронту», обраний за списками партії. Він задекларував активи в еквіваленті 12 млн. грн., при цьому в ГПУ з посиланням на дані податкової стверджують, що з 1998 року він легально заробив тільки 1,2 млн. грн.