Суд надав доступ до власності «Укртелекому» у справі про можливу спробу підкупу виборців у Кропивницькому

9 лютого на мобільні телефони двох жителів Кропивницького надійшли дзвінки від невстановлених осіб, які пропонували під час проведення виборів Президента України віддати голос за грошову винагороду в сумі 250 – 500 гривень.

За твердженнями свідків у справі жінка, що телефонувала, назвалася представником виборчого штабу кандидата в президенти України від ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко, повідомляє CBN з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

original (2)

За словами одного зі свідків, жінка запропонувала грошову винагороду в розмірі 250 гривень за кожну підписану особу за кандидата, інший стверджує, що їй пропонували 500 гривень за голосування.

22 лютого 2019 року Кіровський районний суд дав дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходиться у володінні оператора телекомунікацій та мобільного зв’язку ПрАТ «ВФ Україна» та ПАТ «Укртелеком». Отримана інформація дасть можливість слідству встановити винних та можливе місцезнаходження повного кола осіб, причетних у сприянні вказаного кримінального правопорушення, – зазначається в повідомленні.

У п’ятницю, 1 березня, сайт «Радіо Свобода» повідомив, що Нацполіція розпочала досудове розслідування на основі сюжету програми «Схеми: корупція в деталях», де йшлося про ймовірні маніпуляції із грошовими внесками на користь партії «Батьківщина».

Раніше журналісти-розслідувачі з програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» перевірили джерела фінансових пожертв партії «Батьківщина» та прийшли до висновку, що йдеться про легалізацію коштів невідомого походження. Зокрема троє вихідців з Завалля Гайворонського району Кіровоградщини та Саврань Одеської області за півроку пожертвували понад чотири мільйони гривень.

У відповідності до фінанового звіту партії, касирка супермаркету з селища Завалля Наталя Зубар в жовтні 2018 року зробила чотири платежі по 149 тисяч гривень і один – у 130 тисяч. Загалом за півроку Зубар профінансувала «Батьківщину» на майже півтора мільйони гривень, констатують автори розслідування.

Це не я, це моя племінниця в мене картку брала, – каже жінка. – У мене і карточки тої давно немає.

Приблизно таку ж суму перерахувала партії Сестра Наталії Валентина Коречна, у п’ять платежів по 149 тисяч гривень в третьому кварталі, чотири рази по 149 і один раз 130 тисяч – в четвертому. Жінки робили це в одні й ті ж дні, зазначається в сюжеті. Біля 1,2 мільйони вісьмома рівними платежами зробив 24-річний син Коречної Владислав, механік та водій за освітою, який шукає роботу охоронця з оплатою 8500 гривень на місяць.

Нагадаємо, розрахунки від 150 тис грн. в Україні потраплять під обов’язковий фінансовий моніторинг Держфінмоніторингу.