Іноземні студенти в Кропивницькому готові платити, але «правильну» оплату, - нардеп

Зараз у черзі на відрахування з філіалу Донецького національного медичного університету – два десятки іноземних студентів, повідомив Костянтин Яриніч з парламентського Комітету з питань охорони здоров’я.

Ті студенти, які не платили, готові це робити. Але правильну оплату – прозору, зрозумілу. Для цього вони зараз розмовляють з представниками університету та агенції (фірми-контрактера ТОВ «Українські освітні послуги»), щоб вони надали можливість звірити документи, – сказав він у коментарі сайту Весь Кіровоград.

photo20190114163841-a98616c2d857aef9862263d77124edcc

Відповідно до умов діючих тристоронніх договорів між іноземцями, контрактером та державним вишем, студенти не мають змоги сплатити за навчання напряму університету.

Тому потрібні гарантії того, що ті гроші, які зараз буде платити студент, відповідно до договору, заходитимуть на агенцію, і будуть тут же перераховані на рахунок університету. Ці гроші не мають бути вкрадені, – наголошує нардеп. – Ми можемо кожного дня по п’ять студентів пропускати, ми побачимо, що гроші проходять, що механізм оплати працює, і тоді інші студенти спокійно заплатять.

На думку Яриніча, «закриття» діючих тристоронніх контрактів дасть юридичну можливість згорнути співпрацю з посередником ТОВ «Українські освітні послуги» та перейти до практики укладання прямих контрактів між студентами та навчальним закладом.

Раніше в Міністерстві охорони здоров’я, якому підпорядкований виш, закликали студентів з обережністю ставитись до посередників і укладати двосторонні угоди – безпосередньо між студентом і закладом вищої освіти.

Це допоможе уникнути можливого шахрайства, – зазначалося в повідомленні сайту міністерства.

Нагадаємо, ошукані іноземні студенти Донецького національного медичного університету звернулися до Президента України з проханням захистити їхні права.

У лютому повідомлялося також, що ДонНМУ пропонував іноземцям угоди з оплатою заднім числом. Ректора Петра Кондратенка було затримано співробітниками СБУ, які задокументували отримання двох елітних автомобілів марки «BMW» загальною вартістю понад сто тисяч доларів США від представників комерційних структур, які спеціалізуються на підборі та подальшому оформленні іноземних студентів.